ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Orange Flex GB na las

Użytkownicy Orange Flex mogą przekazać GB na… bioróżnorodny las

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Jeśli jesteście w Orange Flex, możecie przekazywać swoje niewykorzystane GB na bioróżnorodny las. Zasada jest prosta: każde przekazane 30 GB to metr kwadratowy lasu. W prosty sposób można zadbać o środowisko.

Niewykorzystane GB w Orange Flex zmienią się w las

W przeszłości pomarańczowy operator organizował już podobne przedsięwzięcia, jednak miały one charakter okazjonalne. Tym razem jest inaczej. W odpowiedzi na ogromne zaangażowanie użytkowników Orange postanowił realizować stałą akcję razem z Fundacją Las na Zawsze.

Użytkownicy Orange Flex z aktywnym numerem mogą w dowolnym momencie przekazać dowolną liczbę GB. Zgodnie z przelicznikiem każde 30 GB to metr kwadratowy lasu. Obecnie GB są zbierane na potrzeby nasadzeń wiosną 2022 roku. Im więcej użytkowników włączy się do akcji, tym więcej lasu zasadzimy. Można też przekazać nie tylko niewykorzystane GB w ramach swojego Planu komórkowego, ale także dokupione — informuje pomarańczowy operator.

Czytaj także: Zielona Stolica Europy 2023 – cztery polskie miasta w finale

Pierwsza edycja akcji EKO GB zakończyła się wiosną tego roku. Użytkownicy Orange Flex zebrali 300 000 GB, dzięki czemu posadzono 10 000 m2 lasu w Męcikale na Kaszubach. Orange i Fundacja Las na Zawsze postawili na różne gatunki drzew, takie jak dąb, brzoza czy lipa. Bioróżnorodny las jest bardziej odporny na suszę i wichury. Warto wspomnieć, że hektar młodego lasu jest w stanie pochłonąć nawet 7 ton CO2 w ciągu roku.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy