Nreal AiR okulary AR dla smartfonów

Po co komu ekran? Nreal Air to pierwsze okulary AR dla mobilnych graczy i kinomaniaków

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wśród zarzutów kierowanych w stronę gier mobilnych dość częstym jest ten dotyczący rozmiaru ekranu. Warto tutaj podkreślić, że nie chodzi tu nawet o samą przekątną, a o to, że wirtualne przyciski, a fakt, że podczas gry zasłaniamy go palcami, sterując wirtualnymi przyciskami, natomiast nie każdy tytuł obsługuje zewnętrznego pada. I tu pojawia się rozwiązanie, które nazywa się Nreal Air. Jest to para okularów AR, która da nam olbrzymi wyświetlacz, który wciąż będzie w kompletnie mobilnej formie.

Nreal AiR okulary AR dla smartfonów

Nreal AiR okulary AR dla smartfonów

Okulary Nreal Air będą obsługiwały większość urządzeń z systemem Android i iOS. Okulary oferują do 49 pikseli na stopień (PPD) i do 90Hz częstotliwości odświeżania. Przy okazji też produkt jest znacznie lżejszy, niż gogle VR, ponieważ waży zaledwie 77 gramów. Podczas użytkowania, okulary prezentują użytkownikom odpowiednik nawet 130-calowego wirtualnego wyświetlacza, czyli tak właściwie osobiste kino, na którym można oglądać filmy i grać w gry mobilne. Firma Nreal twierdzi, że model Air został stworzony przede wszystkim z myślą o rozrywce, włączając w to pojedynczy ekran rzeczywistości rozszerzonej, który może oglądać wielu użytkowników Nreal Air, umożliwiając na przykład znajomym oglądanie tego samego filmu w tym samym czasie.

Zobacz też: Rosja nie zamierza dalej tolerować działań YouTube – serwisowi grozi blokada

Co ciekawe, okulary pozwalają użytkownikom na dopasowanie oprawek do ich twarzy. Dużą rolę w tym odgrywa regulowany, trzystopniowy system nachylenia, który umożliwia odchylenie soczewek w celu dostosowania kąta widzenia. Ponadto, oprawki posiadają elastyczne, antypoślizgowe zauszniki. 

Konsumenci poszukują dziś lżejszych, ale bardziej wytrzymałych okularów AR wyłącznie do strumieniowania mediów i pracy w domu. Na przykład w Korei odkryliśmy, że 78% naszych użytkowników używa Nreal Light do oglądania treści przesyłanych strumieniowo. Nreal Air bazuje na naszej ofercie Nreal Light i wspiera naszą misję rozpowszechniania AR na całym świecie. Dzięki Nreal Air udało nam się połączyć zalety przenośnego kina z lekkimi okularami przeciwsłonecznymi AR z wyświetlaczem, którego nie widać gdy jest wyłączony, a przy tym jest przystępny cenowo.

— Podkreślił prezes firmy. 

Nreal planuje najpierw wprowadzić Air do sprzedaży w Korei Południowej, Japonii i Chinach, a następnie w przyszłym roku wprowadzić go na inne rynki. Cena nie została jeszcze ujawniona i będzie, jak twierdzi firma, ustalana przez lokalnych partnerów z branży.

Źródło: SlashGear

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy