ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kolejna edycja Digital Ars

Kolejna edycja Digital Ars — konkursu, w którym tworzy się dzieła przy użyciu AI

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

1 października wystartowała kolejna edycja Digital Ars. To konkurs, którego uczestnicy mają za zadanie stworzyć dzieło, łącząc tradycyjne metody z nowoczesnymi osiągnięciami technologii sztucznej inteligencji. Celem całej inicjatywy jest pokazanie potencjału twórczego duetu składającego się z człowieka i nowych technologii. Organizator, czyli fundacja Digital Poland, chce również promować innowacje w Polsce i oswajać ludzi ze sztuczną inteligencją.

Digital Ars — kolejna edycja już trwa

Kolejna edycja Digital Ars

Nowe technologie wkroczyły do naszej edukacji, pracy, rozrywki, ale również sztuki. Konkurs Digital Ars pokazuje, co może wyniknąć ze współpracy artysty ze sztuczną inteligencją. Inicjatywę wspiera Miasto Łódź, które jest jednocześnie gospodarzem i współorganizatorem Digital Ars Day.

To właśnie tutaj kładziemy nacisk na rozwój nauk i branż działających w obszarze sztucznej inteligencji. Najnowsze kierunki studiów otwierane w Łodzi, jak np.: Robotic Process Automation na Uniwersytecie Łódzkim, czy kierunek Human-Computer Interaction na Politechnice Łódzkiej; dają możliwość młodym ludziom do studiowania wiedzy o najnowszych technologiach — mówi Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Czytaj także: Digital Ars – pierwsza w Polsce wystawa obrazów stworzonych z użyciem AI

Udział w konkursie mogą wziąć zarówno zespoły artystów i programistów, jak i indywidualni twórcy, którzy tworzą obraz, wideo, dźwięk lub tekst z pomocą sztucznej inteligencji. Generowanie sztuki musi być powtarzalne poprzez uruchomienie wskazanego oprogramowania. Prace można nadsyłać do końca listopada, a zwycięzców poznamy na wiosnę.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy