Konsole do gier wyraźnie ewoluują. O ile oczywiście jeszcze dominują klasyczne przystawki do telewizora, tak już Nintendo Switch pokazało nam, że jeszcze wiele można odmienić. Dlatego równie wiele mniejszych i większych firm zaczęło próbować swoich sił w łączeniu tradycyjnych konsol z ich przenośnymi odmianami. Okazuje się, że jedną z nich chce być także Lenovo, którego sprzęt Legion Play niepostrzeżenie przedarł się do Sieci. Chińczycy chcą wykorzystać inne technologie, które zostały rozwinięte na przestrzeni ostatnich lat.

Lenovo Legion Play trafił do Sieci — mobilna konsola do gier z Androidem na pokładzie

Wygląd Lenovo Legion Play od razu zdradza, z czym mamy do czynienia. Nie jest to kolejny smartfon dla graczy, a ewidentnie konsola przenośna, którą postawimy obok wspomnianego Nintendo, ale także Sony PlayStation Portable i Vita. Jednak od tych propozycji Legion Play prawdopodobnie wyróżni się sposobem grania. Na jednej z grafik możemy dojrzeć GeForce Now, a więc bardzo udaną usługę NVIDII do strumieniowego rozgrywki. Może to oznaczać, że Lenovo Legion Play będzie nastawiony właśnie na granie w chmurze. Na pokładzie nie powinno zabraknąć także innych usług Google, a sam system zapowiada się na zmodyfikowanego Androida. Niestety niewiele wiemy na tę chwilę na temat specyfikacji technicznej.

Zobacz też: Wyciek danych ze Spisu Powszechnego — niekompetencja jest przytłaczająca.

Niemniej Lenovo Legion Play został znaleziony na stronach firmy, które odnosiły się do MWC. Wszystkie tegoroczne edycje tej konferencji już za nami, więc… czyżby producent się rozmyślił? Problemy z dostępnością układów też mogły sprawić, że jakby nie patrzeć ryzykowny projekt został przesunięty lub całkowicie odwołany. Mimo wszystko, co sądzicie o takim podejściu do tematu mobilnej konsoli dla graczy?

Źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.