razr-hd

Z ostatnich przecieków wiemy, że Motorola nie ma zamiaru porzucać lini smartfonów RAZR i planuje rozszerzenie jej w przyszłości. Niedawno do Internetu wyciekły zdjęcia przedstawiające prawdopodobnie nowy flagowy model amerykańskiego producenta, który według doniesień ma przyjąć nazwę RAZR HD. Urządzenie to łączy w sobie wiele elementów poprzednich modeli Motoroli – RAZR oraz RAZR MAXX i ma być bezpośrednią konkurencją dla najlepszych smartfonów na rynku, takich jak Samsung Galaxy S3 oraz HTC One X.

razr-hd-1

O Motoroli RAZR HD po praz pierwszy słyszeliśmy już kilka tygodni temu, lecz wiele z ówczesnych informacji było niepewnych i do końca nie sprawdzonych. Dzięki nowemu przeciekowi dowiedzieliśmy się, że sercem urządzenia będzie dwurdzeniowy układ Snapdragon S4 o taktowaniu 1,5 GHz. W czasach wyścigu na ilość rdzeni w smartfonach może dziwić, że Motorola nie sięgnęła po czterordzeniową jednostkę. Wyjaśnieniem dla takiej decyzji jest to, że Snapdragon S4 posiada zintegrowany moduł 4G LTE. Dodatkowo należy pamiętać, że mimo posiadania mniejszej ilości rdzeni, niż na przykład Tegra 3, Snapdragon S4 w żaden sposób nie odstaje od układu NVIDII, a w wielu przypadkach okazuje się być bardziej wydajny i energooszczędny.

Użytkownicy RAZR HD nie będą się jednak musieli  zbytnio przejmować zużyciem energii w swoim smartfonie. Tak jak w RAZR MAXX zastosowano w nim baterię o pojemności aż 3300 mAh, co powinno znacznie wydłużyć czas pracy urządzenia. Oczywiście tak duży akumulator musiał mieć wpływ na rozmiary Motoroli RAZR HD. Nawy smartfon zdecydowanie nie będzie mógł konkurować z pierwszym RAZR jeżeli chodzi o grubość, jednak mimo wszystko powinien zachować relatywnie kompaktowe wymiary.

razr-hd-2

Oprócz tego RAZR HD ma zostać wyposażony w ekran o rozdzielczości HD (1280×720), którego dolna część wykorzystana zostanie do wyświetlania przycisków ekranowych. Jego przekątna wyniesie najprawdopodobniej 4,3″. Tył urządzenia został zainspirowany poprzednimi modelami z serii RAZR i wykonano go niemal całkowicie z wytrzymałego kevlaru. Aparat Motoroli RAZR HD pozwoli na robienie zdjęć o rozdzielczości 13 MPx. Smartfon ten zostanie wyposażony w port microUSB oraz microHDMI, a ich układ sugeruje, że zapewne będzie on kompatybilny z szeregiem stacji dokujących.

Debiutu nowego modelu Motoroli w Stanach możemy spodziewać się pod koniec sierpnia tego roku, kilka tygodni później trafi on zapewne na Stary Kontynent, jak miało to miejsce w przypadku RAZR i RAZR MAXX. Jak sądzicie, czy RAZR HD ma szansę konkurować z Galaxy S3 i One X? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

źródło: engadget.com, phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski