Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra render

Ile lat ma Twoje serce? Nowy TicWatch odpowie na to i wiele innych pytań

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wygląda na to, że kolejne smartwatche od TicWatch przyniosą sporo nowości. Przynajmniej jeżeli chodzi o możliwość monitorowania serca użytkownika. Obecnie to jeszcze informacje, które udało się wyciągnąć redaktorom XDA-Developers z kodu aplikacji. Na wprowadzenie nowości w życie możemy więc trochę poczekać. Zresztą niekoniecznie te trafią na wszystkie rynki.

Nowy Mobvoi TicWatch z zaawansowanym monitoringiem serca

TicWatch serce monitoring
Fot. XDA-Developers

Pojawiła się nowa wersja aplikacji Mobvoi, która pokazuje, że w najbliższej przyszłości możemy oczekiwać całkiem ciekawych smartwatchy od producenta. W APK znaleziono bowiem informacje, które pokazują, że najnowsze smartwatche od Mobvoi będą nazywały się  – TicWatch Pro 3 Ultra, TicWatch GHT+ oraz TicWatch GTH Pro. Wygląda też na to, że TicWatch Pro 3 Ultra będzie po prostu ulepszoną wersją smartwatcha Pro 3, który pojawił się jeszcze w zeszłym roku. Kolejne dwa urządzenia mogą być bardziej budżetowymi wersjami sprzętów, które będą miały jednak całkiem sporo do zaoferowania. Dalej jednak nie wiemy, kiedy urządzenia pojawią się na rynku.

Zobacz też: Weź udział w konkursie i wygraj OPPO Reno6 5G.

Z aplikacji udało się jeszcze wyciągnąć informacje o tym, co może Mobvoi w niej wprowadzić. Nowe funkcje dotyczyć mają pracy serca, a nawet mogą określić jego wiek. Warto dodać, że takie informacje nie są wykorzystywane przez lekarzy do diagnostyki pacjentów, ale zawsze to jakiegoś rodzaju urozmaicenie na rynku smartwatchy. Niewykluczone, że nowe funkcje znajdą się w jednym z abonamentów lub będą ograniczone terytorialnie. Wśród nowych funkcji mogą znaleźć się:

  • ArtyAge/Artelial Age – możliwość określenia biologicznego wieku serce.
  • eCAP (Exercise Capacity) –  możliwość określenia zdolności serca do dostarczania natlenionej krwi do komórek. To szacowane ma być na podstawie ogólnej wydajności organizmu. oszacowanej na podstawie wymagań wydolnościowych organizmu.
  • HSX – możliwość określenia obciążenia serca z powodu stwardnienia tętnic.
  • TruHR – wykrywanie migotania przedsionków serca. Tutaj ma być wykorzystany optyczny pulsometr, którego skuteczność ma być zbliżona do EKG.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy