Polska najwięcej salonów Xiaomi

Polska ma najwięcej salonów Xiaomi w regionie

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Polska to kraj, w którym jest najwięcej salonów Xiaomi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich. Łącznie mamy już 23 sklepy z urządzeniami chińskiego producenta elektroniki, a będzie ich jeszcze więcej. Uzupełnieniem sieci będą Mi Pointy.

Polska krajem, w którym jest najwięcej salonów Xiaomi w regionie

Polska najwięcej salonów Xiaomi

We wrześniu otwarto nowy salon Xiaomi w Warszawie. To już czwarty tego typu sklep w stolicy Polski, ale w istotny sposób różni się od tych, które działają już od jakiegoś czasu. Pozostałe trzy lokalizacje znajdują się po lewej stronie Wisły, więc to był najwyższy czas, aby powstała lokalizacja po prawej stronie Warszawy – tłumaczy w rozmowie z agencją Newseria Biznes Andrzej Gładki, zastępca dyrektora generalnego na region Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich w Xiaomi. Nowy salon jest również pierwszym w Polsce, który nie znajduje się w galerii handlowej.

Na świecie jest ponad 1000 salonów Xiaomi Store. W regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz krajów nordyckich znajduje się 112 z nich, z czego co piąty w Polsce. W sumie w naszym kraju są obecnie 23 salony Xiaomi Store. Nasze plany sięgają dalej, przygotowujemy kolejne lokalizacje. W regionie jest już kilka konkretnie zaplanowanych do końca roku, natomiast w Polsce dopracowujemy szczegóły, więc na tym etapie nie mogę podzielić się lokalizacjami i terminami – zaznacza Andrzej Gładki. Z kolei Leszek Sowiński, prezes zarządu Rolv Group, oficjalnego dystrybutora marki Xiaomi (również cytowany przez agencję Newseria Biznes) wskazuje, że do końca października będzie w Polsce funkcjonować 80 Mi Pointów. To punkty sprzedaży w większych sklepach, np. z RTV i AGD, które są uzupełnieniem salonów Xiaomi Store.

Czytaj także: I to jest dobra wiadomość — Samsung kończy z reklamami w swoich aplikacjach

Produkty Xiaomi są dostępne w ponad 100 krajach i regionach. W II kwartale chińska firma wyprzedziła Apple pod względem liczby sprzedanych smartfonów na świecie. Więcej urządzeń sprzedał jedynie Samsung. W Polsce Xiaomi zajmuje pozycję lidera pod względem sprzedaży (dane z raportu Canalys).

źródło: Newseria

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy