Asus Transformer AIO – Windows i Android pod jednym dachem

Newsy

asus-transofrmer-aio

Podczas targów Computex 2012 w Tajpej Asus zaprezentował swój najnowszy projekt – Transformer AIO. Urządzenie to stanowi bardzo nietypowe połączenie tabletu oraz… stacjonarnego peceta. Tego jeszcze nie było!

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Asus Transformer AIO z pozoru wydaje się być kolejnym projektem PC typu all-in-one z systemem Windows 8. Jednak pozory mylą – ekran urządzenia stanowi tablet, który po odłączeniu od stacji bazowej zaczyna pracować pod kontrolą Androida 4.0. Najlepiej zasadę działania przedstawia poniższe nagranie amerykańskiego portalu The Verge:

{youtube}ie87s6U9A6c{/youtube}

Jak widać, wyświetlacz jest dość spory jak na mobilne standardy – jego przekątna wynosi aż 18.4 cala. Tablet tego rozmiaru z pewnością wymagać będzie pojemnej baterii, ale póki co niestety nie znamy żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej. Co ciekawe, oba systemy w urządzeniu mają być ze sobą zintegrowane – praca rozpoczęta na tablecie może być dokończona już po „przemianie” w peceta. Stacja dokująca wyposażona będzie między innymi w porty USB 3.0, gniazdo ethernet czy napęd optyczny. Jak uważacie, czy tego typu rozwiązanie ma szansę się przyjąć na rynku?

źródła: theverge.com, androidcentral.com, androidandme.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x