sony-ics

Sony opublikował dziś oficjalny harmonogram aktualizacji urządzeń z rodziny Xperia do najnowszej wersji Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Na liście tej znajdują się niemal wszystkie z urządzeń, które japoński producent wypuścił na rynek w roku 2011. Niemal wszystkie, gdyż program aktualizacji nie objął smartfona Xperia PLAY. Dzięki nowemu oprogramowaniu urządzenia Sony mają zyskać na funkcjonalności i wygodzie użytkowania.

Jak podaje producent, wśród nowych funkcji, które wprowadza aktualizacja smartfonów Xperia do Androida 4.0, mają znaleźć się:

Inteligentne wybieranie numerów: wystarczy, że zaczniesz wpisywać imię lub numer telefonu twoich przyjaciół, a twoja książka adresowa automatycznie wyszuka dla ciebie ich pełnych danych kontaktowych.

Ułatwiona wielozadaniowość: kiedy przytrzymasz przycisk przenoszący użytkownika na ekran główny, zobaczysz widok ostatnio używanych aplikacji, co pozwoli ci od razu przeskakiwać z jednego zadania na drugie.

Szybkie odpowiadanie na rozmowy przychodzące: możesz odrzucać rozmowy przychodzące, jednocześnie wysyłając jedną, uprzednio zredagowaną wiadomość tekstową

Wyszukiwanie wiadomości e-mail: szybsze wyniki wyszukiwania. Tworząc pod-foldery wiadomości e-mail, będziesz mógł grupować i wyszukiwać wiadomości w wielu folderach na twoim serwerze.

Zużywanie danych: zarządzaj swoimi danymi. Możesz śledzić rozmiar danych, które zużywają twoje aplikacje i widgety, a także ustalać limity lub poziomy ostrzegawcze, aby mieć pewność, że nigdy nie przekroczysz zaplanowanej ilości danych.

Odblokowywanie telefonu poprzez pokazanie twarzy: hasła nie będą już potrzebne. Smartfony Sony posiadające aparaty fotograficzne umieszczone na frontowej ich części będzie można odblokować dzięki pokazaniu swojej twarzy.

Aktualizacja systemu dla smartfonów Xperia arc S, Xperia Neo i Neo V oraz Xperia ray już od jakiegoś czasu jest w toku. Kolejne urządzenia: Xperia arc, Xperia mini i mini pro, Xperia pro, Xperia active, Xperia S oraz Sony Ericsson Live z funkcją Walkman mają otrzymać Androida 4.0 już w tym miesiącu. Jako ostatnie ICS otrzymają: Xperia P (lipiec) oraz Xperia U (trzeci kwartał 2012).

Lista aktualizowanych urządzeń jest niezwykle bogata i trzeba przyznać, że Sony bardzo się postarał w tej kwestii. Inne firmy powinny brać japońskiego producenta za wzór do naśladowania. Wystarczy tylko wspomnieć o tym, że flagowy model LG na rok 2011 – Optimus 2X na aktualizację będzie czekać aż do trzeciego kwartału tego roku.

Wiele kontrowersji wzbudza brak Xperia PLAY na liście aktualizacji do Androida 4.0 IceCream Sandwich. Sony uzasadnił swoją decyzję w taki sposób, że nowsze oprogramowanie nie pozwoliłoby na w pełni sprawne funkcjonowanie urządzenia. Według doniesień, przez aktualizację do ICS najbardziej ucierpiała by obsługa gier – kluczowa funkcjonalność Xperia Play, co zmusiło Sony do pozostawienia tego urządzenia na Androidzie w wersji 2.3 Gingerbread.

źródło: informacja prasowa 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski