ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samodzielne gogle VR Valve

Valve może planować samodzielnego następcę Index VR

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wygląda na to, że Valve może pracować nad konkurentem dla Oculus Quest. Zespół zajmujący się data-miningiem odkrył coś, co wydaje się być odniesieniami do nowego zestawu VR Valve o nazwie kodowej Deckard. Zdobyte dane sugerują, że nowy zestaw będzie samodzielnym urządzeniem. Oczywiście nie wiadomo, czy to urządzenie kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Jednak te wskazówki są wystarczające, aby zasugerować, że Valve przynajmniej zbadało pomysł tworzenia własnego samodzielnego zestawu VR.

Samodzielne gogle VR Valve

 Stoi to w opozycji do Valve Index, który do działania musi być podłączony do komputera. Oczywiście w takim wypadku należy się liczyć ze znacznie niższą wydajnością, jednak gogle od Facebooka udowodniły, że nawet niska moc jest w stanie zapewnić wiele genialnych gier. Wróćmy jednak do kolejnych przecieków, ponieważ jest tego całkiem sporo. W urządzeniu mają występować aż dwie opcje wewnętrznego menu SteamVR o nazwach Prism i Standalone System Layer,. Dodatkowo odkryto również odniesienie do Deckarda w binarce Steam Linux ARM. To zaś może wskazywać na układ Qualcomma Snapdragon XR2. To zaś sugeruje, że headset VR rzeczywiście będzie działał jako samodzielne urządzenie

Zobacz też: Orange startuje z usługą, dzięki której telefon doładuje się sam

Ars Technica twierdzi natomiast, że wedle jej źródeł Valve pracowało nad co najmniej dwoma nowymi zestawami słuchawkowymi VR. Jeden z tych prototypowych headsetów musiałby być podłączony do komputera, jak oryginalny Valve Index, podczas gdy drugi używał wbudowanego procesora. Ars podaje nawet, że Valve zatrudniło co najmniej jedną firmę zewnętrzną, która ma pomóc w opracowaniu śledzenia obiektów dla swojego samodzielnego headsetu VR. Warto jednak jeszcze raz podkreślić, że wcale to nie musi oznaczać, że urządzenie takie w ogóle wyjdzie z fazy prototypu. 

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy