ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Galaxy Note 10.1 – nowe szczegóły

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy


Od czasu, gdy po raz pierwszy mieliśmy okazję przyjrzeć się talbetowi Galaxy Note 10.1, podczas targów Mobile World Congress 2012 w Barcelonie, minęło już wiele czasu. Później słuch o tym ciekawym urządzeniu zaginął, lecz wygląda na to, że już niedługo dojdzie do jego oficjalnej premiery. Jakiś czas temu w Internecie ukazał się film prezentujący Galaxy Note 10.1, delikatnie odmienionego od tego, którego widzieliśmy w lutym podczas MWC 2012.

https://www.youtube.com/watch?v=eueOIjW5cIo

Najważniejsza zmiana miała miejsce pod maską urządzenia. Nowy tablet Samsunga zostanie wyposażony w czterordzeniowy procesor Exynos 4212 o taktowaniu 1,4 GHz oraz układ graficzny Mali 400. Dokładnie ta sama jednostka wykorzystywana jest we flagowym modelu koreańskiego producenta – Galaxy S3. Przypomnijmy, że model, który oglądaliśmy na Mobile World Congress posiadał dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,4 GHz.

Oprócz tego nowy Galaxy Note 10.1 będzie posiadać 1GB RAM oraz pamięć wewnętrzną o pojemności 16, 32 lub 64GB, w zależności od wariantu cenowego. Z tyłu urządzenia znalazło się miejsce na aparat wykonujący zdjęcia o rozdzielczości 5 MPx, który zastąpił aparat 3 MPx z pierwszej wersji Galaxy Note 10.1.

Zmiany miały miejsce również na zewnątrz urządzenia. Zaktualizowana wersja tabletu będzie posiadać wbudowany silos na rysik S-Pen, którego brak w pierwszej wersji Galaxy Note 10.1 wzbudzał wiele kontrowersji. Nowy tablet Samsunga będzie dodatkowo dostępny w wersji kolorystycznej Pebble Blue, którą znamy z nowego Galaxy S3.

Galaxy Note 10.1 to zdecydowanie interesujące urządzenie i z zadowoleniem stwierdzamy, że zmiany, które zaszły od czasu MWC 2012 działają na jego korzyść. Czterordzeniowy procesor i ogólna dobra specyfikacja sprzętowa, połączona z ładnym wyglądem i ciekawą funkcjonalnością S-Pen mogą przyczynić się do sukcesu nowego tabletu Samsunga.

źródło: theverge.com

Sprawdź najnowsze wpisy