ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
wrocław inteligentnym miastem

Dzięki partnerstwu Taurona i Microsoftu Wrocław będzie bardziej inteligentnym miastem

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Firmy Tauron i Microsoft zawarły strategiczne partnerstwo. Dzięki współpracy Wrocław ma być bardziej inteligentnym i przyjaznym miastem, a to nie wszystko. Przedsiębiorstwa chcą też działać na rzecz transformacji cyfrowej i energetycznej.

Wrocław bardziej inteligentnym miastem

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Tauron, to pierwszy projekt w Polsce, w którym lider rynku energetycznego łączy siły z globalnym dostawcą rozwiązań chmurowych, aby dostarczyć innowacyjne rozwiązania podnoszące jakość życia mieszkańców. W ramach projektu Inteligentne Miasto Tauron dostarczy wrocławianom specjalne usługi. Wpłyną one na oszczędność energii, usprawnienie ruchu ulicznego, zwiększenie bezpieczeństwa i ochronę środowiska. Mieszkańcy zyskają dostęp do informacji o jakości powietrza, natężeniu ruchu i wolnych miejscach parkingowych. W usługach zostaną wykorzystane technologie Microsoftu.

W obszarze Smart City wraz z Microsoftem budujemy naszą ofertę usług dla miast. We Wrocławiu przetestujemy wdrożenie przydatnych w codziennym życiu usług, dzięki którym m.in.  wygodniej i bezpieczniej będzie można poruszać się po mieście – mówi Krzysztof Surma, wiceprezes zarządu ds. finansów w Tauronie. W przyszłości ma powstać uniwersalny system operacyjny dla miast, który znajdzie zastosowanie w wielu aglomeracjach.

Czytaj także: Płatność zegarkiem? Xiaomi chce, żebyśmy płacili paskiem

W prognozowaniu zanieczyszczenia powietrza i ruchu ulicznego pomoże sztuczna inteligencja. Z kolei kamery umieszczone na latarniach będą m.in. liczyć pojazdy i dostarczać informacje na temat wypadków. Przy wykorzystaniu internetu rzeczy wiele usług, z których korzystają mieszkańcy miasta, będzie można zoptymalizować.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy