playstationmobile
PlayStation Suite to platforma, dzięki której użytkownicy certyfikowanych urządzeń z Androidem mogą cieszyć się ulubionymi grami z konsol PlayStation. W ostatnich dniach Sony dokonało rebrandingu tego projektu i od niedawna nosi on nazwę PlayStation Mobile. Do tej pory nie cieszył on się szczególnie wielką popularnością. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest fakt, że jak na razie na liście wspieranych urządzeń znajdują się wyłącznie smartfony i tablety produkcji Sony.

Ta sytuacja ma się zmienić już wkrótce. Na odbywających się właśnie targach E3 w Los Angeles Sony zapowiedziało, że PlayStation Mobile będzie wspierać wielu innych producentów. Jednym z pierwszych ma być HTC. Tajwański gigant zapewnia, że wśród urządzeń, które najszybciej otrzymają wsparcie dla PlayStation Mobile znajdą się HTC One X, HTC One S oraz (co ciekawe) low-endowy HTC One V. Nowa funkcjonalność zostanie najprawdopodobniej dostarczona wraz z jedną z najbliższych aktualizacji systemowych.

playstationmobile-htc
Sony zapewnia, że również inne firmy mają przyłączyć się do tego projektu, dzięki czemu już w tym roku ukaże się kilka interesujących urządzeń wyposażonych w PlayStation Mobile. Szerokie wsparcie ze strony producentów może okazać się kluczowe i prawdopodobnie wpłynie na większe zainteresowanie ze strony deweloperów oraz samych użytkowników.

Jak sądzicie, czy PlayStation Mobile ma szansę odnieść sukces na rynku mobilnych gier? Czy stare tytuły z konsol Sony mogą konkurować z nowymi produkcjami tworzonymi i optymalizowanymi dla smartfonów, takimi jak Shadowgun czy Riptide GP? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach.

źródło: theverge.com, androidandme.com, engadget.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski