Pasek do zegarka Xiaomi NFC Mi Pay Straps

Płatność zegarkiem? Xiaomi chce, żebyśmy płacili paskiem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Płacenie zegarkiem to niezwykle wygodna opcja. Nie trzeba sięgać po kartę, ani telefon, żeby móc zapłacić za zakupy. Wystarczy jedynie zbliżyć nadgarstek do czytnika. Wiele osób ma jednak swój ulubiony zegarek, z którego nie zrezygnują tylko po to, żeby móc zapłacić w ten sposób. Okazuje się jednak, że Xiaomi wyjdzie naprzeciw takim osobom dzięki paskom NFC Mi Pay Straps.

Pasek do zegarka Xiaomi NFC Mi Pay Straps

Zapowiedź nowego urządzenia miała miejsce podczas wydarzenia Future Of Contactless Payments, które było częścią imprezy Global Fintech Festival. Niestety, szczegóły dotyczące tego produktu nie są znane. Wiadomo jednak, że pasek oparty jest na płatnościach zbliżeniowych z wykorzystaniem modułu NFC — co zdradza sama jego nazwa. Podczas gdy chiński gigant technologiczny nie ujawnił jeszcze daty premiery tego produktu, ogłosił, że pracuje we współpracy z różnymi firmami finansowymi w Indiach, w tym RuPay, RBL i Zeta. Innymi słowy, potwierdzono, że NFC Mi Pay Straps pojawi się w Indiach i prawdopodobnie będzie częścią systemu Mi Credit lub Mi Pay od Xiaomi. 

Zobacz też: Seria OPPO Reno6 5G zalicza w Polsce ogromny sukces sprzedażowy

To niestety może oznaczać, że same paski, nawet jeśli będzie można je ściągnąć do Europy, w naszym kraju będą mogły jedynie służyć do utrzymania zegarka na nadgarstku, a nie do płacenia za zakupy. Można jednak mieć nadzieję, że pomysł ten zainspiruje firmy, które zechcą zaoferować podobne rozwiązanie, jednak sprzężone z kartami Visa lub MasterCard. W końcu klasyczne zegarki wciąż mają bardzo duże grono fanów, których nie interesują nawet najbardziej zaawansowane smartwatche.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy