Nielegalna kopalnia kryptowalut w szkole policyjnej

Najciemniej pod latarnią – nielegalna kopalnia kryptowalut w szkole policyjnej pod Warszawą

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Nielegalne kopalnie kryptowalut to coś, o czym co jakiś czas robi się głośno, chociaż rzadko dotyczy to Polski. Jednak nasi rodacy przebili swoich kolegów po fachu z reszty świata. Otóż o ile zwykle takie kopalnie są umieszczone w jakichś opuszczonych magazynach, to ta konkretna znalazła się w szkole. A dokładniej rzecz biorąc w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pod Warszawą. Wszystko działo się więc pod okiem funkcjonariuszy Policji.

Nielegalna kopalnia kryptowalut w szkole policyjnej

Nielegalna kopalnia kryptowalut w szkole policyjnej

No dobrze, ale czemu kopalnia była nielegalna? W końcu wydobywanie kryptowalut samo w sobie przestępstwem nie jest — a przynajmniej nie w Polsce. Otóż do tego procederu wykorzystywano sprzęt należący do placówki, jej łącze internetowe, oraz energię elektryczną — a tej na wydobycie idzie bardzo dużo. Tym samym górnicy kopali krytpowaluty a szkoła policyjna opłacała ich rachunki. Pocieszające w tej sprawie jest to, że nie robili tego sami Policjanci, a pracownicy cywilni szkoły. Ci już zostali postawieni przed prokuraturą, która oskarża ich o przywłaszczenie sprzętu, oraz kradzież energii elektrycznej.

Zobacz też: Nic nie cenzurujemy i niczego nie blokujemy — ponownie zapewnia Xiaomi

I oczywiście można pisać wiele żartów na temat nieudolności Policjantów. W końcu cała sprawa miała miejsce tuż pod ich nosami. Bądźmy jednak sprawiedliwi: do ich zadań należało szkolenie kadetów, a nie ciągłe sprawdzanie, czy przypadkiem pracownicy cywilni nie dokonują jakichś przestępstw. Zwłaszcza że widok pracujących komputerów w miejscu, gdzie te powinny się znajdować i pracować nikt nie nabiera podejrzeń, bo z jakiej niby racji? Zaś opłaty za prąd nie są kwestią, którą zajmują się instruktorzy. Dlatego też trudno tutaj mieć pretensje do samych Policjantów. Mimo że jest to cios wizerunkowy w ich stronę, to nie ponoszą oni tu żadnej odpowiedzialności.

Źródło: RMF FM

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy