awaria Instagram

Instagram Kids wstrzymany w związku z ostatnim wyciekiem, a Facebook robi co może

2 minuty czytania
Komentarze

Instagram Kids miał być nową wersją popularnej sieci społecznościowej, na którą Facebook miał nadzieję złapać dzieci w wieku 10-12 lat. Jednak jej rozwój został wstrzymany w związku z ostatnim wyciekiem dotyczącym negatywnego wpływu dorosłego Instagrama na psychikę użytkowników.  Wersja dla dzieci od tego momentu jest pod krytyką rodziców i obrońców prywatności dzieci.

Instagram Kids wstrzymany

Instagram Kids wstrzymany

Obecnie aplikacja Instagram jest wymieniona jako przeznaczona dla osób od 13 roku życia. Jednak Instagram Kids byłby przeznaczony dla użytkowników w wieku 10 lat, ale z dodatkowymi funkcjami monitorowania rodzicielskiego. Jednak przecieki na temat własnych badań Facebooka dotyczących nastolatków i wpływu Instagrama na ich zdrowie psychiczne nakreśliły złowieszczy obraz problemów psychicznych nim wywołanych. Facebook, jak można się było spodziewać, nie zgodził się z wynikami własnych badań, jednak pod naporem krytyki serwis zdecydował się zawiesić prace. 

Muszę uwierzyć, że rodzice woleliby, aby ich dzieci korzystały z odpowiedniej dla wieku wersji Instagrama. Jednak nie jestem tutaj, aby bagatelizować ich obawy, musimy to naprawić.

— Powiedział.

Oznacza to, że Instagram Kids jest zawieszony, a nie całkowicie anulowany. Da to firmie czas na pracę z rodzicami, ekspertami, decydentami i organami regulacyjnymi, wysłuchanie ich obaw oraz zademonstrowanie wartości i znaczenia tego projektu dla młodszych nastolatków w dzisiejszych czasach online. 

Zobacz też: Xiaomi Civi – nowy smartfon, stworzony z myślą o estetyce i… kobietach

Facebook podkreśla, że młodzież i tak będzie pobierała Instagrama, kłamiąc przy tym na temat swojego wieku. Warto tu jednak podkreślić o rosnącej roli TikToka wśród młodzieży. Facebook nie tyle walczy tu o poprawienie ich komfortu obsługi, a o samo zainteresowanie swoimi usługami. Jeśli bowiem młodzież nie zechce się zainteresować przejściem na media należące do Facebooka, to serwis w przyszłości może mieć poważne problemy.

Źródło: SlashGear

Motyw