przyszłość bez węgla

WWF stawia sprawę jasno: dobra przyszłość to taka bez węgla

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Przyszłość bez węgla to korzyści dla środowiska i ludzi, ale wyzwaniem jest sprawiedliwe społecznie przejście na neutralność klimatyczną. WWF zdaje sobie z tego sprawę i chce rozmawiać z burmistrzami gmin węglowych o sprawiedliwej transformacji. Już jutro rozpocznie się konferencja, która będzie okazją do omówienia spraw związanych z OZE i przemianami w regionach górniczych.

Przyszłość bez węgla

przyszłość bez węgla

W ramach inicjatywy Regions Beyond Coal, przy wsparciu WWF powstało Forum Burmistrzów na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. To miejsce do wymiany doświadczeń i obaw związanych z procesem odchodzenia od węgla. 72 gminy węglowe z 11 krajów Europy podpisały Deklarację na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Jutro w Koninie rozpocznie się dwudniowe IV Forum Burmistrzów. To lokalna edycja Głównego Forum w Bułgarii w Starej Zagorze. Podczas konferencji będą poruszane następujące tematy:

  • jak planować zieloną transformację w gminach górniczych
  • co zamiast kopalni -rekultywacja terenów pokopalnianych
  • OZE — dobre i złe praktyki
  • przykłady transformacji regionów górniczych z Polski i zagranicy.

Jednym z tematów konferencji będzie również finansowanie transformacji energetycznej. Głos zabiorą m.in. Julian Popov, doradca Europejskiej Fundacji Klimatycznej oraz Elodie Durand, Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Polityki regionalnej
i miejskiej.

Czytaj także: Karty SD i pendrive’y w wielkich kartonach? x-kom postanowił z tym skończyć

Wydarzenie jest współrealizowane przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Koninie oraz WWF Polska przy współpracy z Miastem Konin.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy