Sklep x-kom pochwalił się, że ma nową maszynę do pakowania zamówień — CVP Everest. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że dzięki urządzeniu klienci przestaną dostawać drobne zakupy (np. karty pamięci) w ogromnych kartonach. Będzie wygodniej i bardziej ekologicznie.

x-kom i maszyna CVP Everest

Jeśli często kupujecie drobną elektronikę z dostawą np. do punktu odbioru, pewnie zdarzyło się kiedyś, że otrzymaliście niewielki produkt zapakowany w bardzo duży karton. Jeśli przesyłka została dobrze zabezpieczona, nie stanowi to może specjalnie dużego problemu. Paczka jest jednak nieporęczna i przyczyniła się do zużycia nadmiaru papieru.

Nowa maszyna sklepu x-kom przyjechała z Holandii. Jej kluczowy element to skaner, który skanuje w 3D każdy zakup. Następnie maszyna docina pudełko dokładnie pod rozmiar zamówienia. Paczki będą mniejsze, będzie można też zrezygnować z wypełniacza. Sklep szacuje, że dzięki nowej maszynie przyczyni się do ochrony 5,5 tysiąca drzew rocznie. Pamiętajmy, że jedno drzewo pochłania nawet 7 kilogramów dwutlenku węgla rocznie. To oznacza, że x-kom przyczyni się do redukcji ponad 30 ton CO2 w ciągu roku — mówi Kamil Szwarbuła, rzecznik prasowy x-komu. Mniejsze paczki to więcej zamówień w jednej ciężarówce i mniej kursów potrzebnych do przewiezienia całego towaru. To również będzie miało wpływ na redukcję śladu węglowego.

Czytaj także: Xiaomi Watch Color 2 zaprezentowany – dużo dobrego i zewnętrzne aplikacje

Nowa maszyna potrafi obsłużyć 85% zamówień x-komu. Pozostałe spakuje człowiek, jednak dzięki tak dużej pomocy ze strony maszyny będzie miał on wystarczająco dużo czasu, by przygotować pudełko dobrane do wymiarów zamawianego urządzenia.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.