ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
aplikacja Lidl Plus android 6

Lidl segreguje klientów – nowa wersja aplikacji Lidl Plus odcina od Androida 6 wywołując burzę

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

„Lidl segreguje klientów” – to wycinek jednego z komentarzy, który znajdziemy pod aplikacją Lidl Plus w sklepie Google Play. Nowa wersja aplikacji Lidl Plus nie działa bowiem na sprzętach z systemem Android 6. Wymagany jest już Android 7, a to sprawiło, że wiele osób zostało odciętych od dostępu do aplikacji, a to wywołało małą burzę. Czy prawidłowo?

Nowa wersja aplikacji Lidl Plus – na Android 6 już jej nie uruchomisz

aplikacja Lidl Plus android 6
Fot. Google Play Store

Sprzęty się starzeją, a oprogramowanie na nie nawet szybciej. Teraz czekamy na Android 12, a jeszcze wiele osób nie ma Androida 11 na pokładzie swoich smartfonów. Teraz trudno już znaleźć sprzęt w sklepie, który będzie miał zainstalowaną na start niższą wersję, niż Android 10, a jeżeli tak, to najprawdopodobniej czeka aktualizacja. Android 6 pojawił się w 2015 roku, a już od kilku lat nie ma dla niego łatek bezpieczeństwa. To może powodować problemy, ale chyba nikt w zarządzie Lidla nie spodziewał się, że nowa wersja aplikacji Lidl Plus sprawi, że spadnie na firmę sporo krytyki.

Lidl Plus działa teraz na telefonach z Android 7.0 lub wyższym systemem, a to odcięło część klientów od możliwości korzystania z aplikacji. Wyrazili swoje niezadowolenie w komentarzach w Google Play Store, a podobne można znaleźć także na fanpage-u firmy na Facebooku. Pojawiły się nawet tak skrajne komentarze, jak ten przytoczony w tytule wpisu. W całości brzmi on tak: „Lidl segreguje swoich klientów – nie masz nowego Androida (obecnie 7.0), to idź sobie gdzie indziej. Bardzo mi się to nie podoba, jestem następny do odstrzału 🙁”. W komentarzach Lidl nie tłumaczy się ze swojej decyzji w żaden sposób, a jedynie informuje, że nowa wersja aplikacji działa na systemach Android 7.0 i nowszych. I tym samym chyba dolewa oliwy do ognia.

Zobacz też: Wygraj OPPO Reno6 5G – wyjątkowy smartfon może być Twój!

Dziwne, że Lidl nie tłumaczy nowej wersji aplikacji w najprostszy z możliwych sposobów, czyli mówiąc po prostu o bezpieczeństwie. Z wykorzystaniem Lidl Plus można przecież płacić za zakupy, a to mogłoby uspokoić sytuację.

Źródło: Google Play Store

Sprawdź najnowsze wpisy