ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
koniec chińskich procesorów

Apple i Tesla mają nagły problem z produkcją – cios nadszedł z Chin

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Chiny wprowadzają ograniczenia w wykorzystaniu energii w kilku regionach, gdzie zapotrzebowanie na energię w przemyśle jest uważane za zbyt wysokie. Motywacje są różne — od oczyszczania powietrza przed zbliżającymi się Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi po zwiększanie rezerw węgla i gazu ziemnego na potrzeby krajowej energetyki. To się jednak obija na firmach, które korzystają z usług fabryk w tamtych regionach.

Chiny ograniczają zużycie energii

Chiny ograniczają zużycie energii

Chiny nie tylko rozprawiają się z transakcjami, które obejmują kryptowaluty. Kolejnym celem tego kraju jest przemysłowe zużycie energii, które wzrosło w wyniku globalnego kryzysu, aby zaspokoić popyt na różne produkty, w tym elektronikę i samochody. W niedzielę kilku kluczowych dostawców Apple i Tesli zawiesiło produkcję w odpowiedzi na nową lokalną politykę, która nakazuje ograniczenie zużycia energii do celów przemysłowych. Niektórzy z nich utrzymują swoje fabryki zamknięte do piątku, ale co najmniej jeden dostawca wstrzyma produkcję w dwóch fabrykach do końca miesiąca.

Zobacz też: Seria OPPO Reno6 5G zalicza w Polsce ogromny sukces sprzedażowy

Motywem tego posunięcia jest ograniczona podaż węgla i gazu ziemnego w Chinach, gwałtownie rosnące ceny tych surowców oraz wysiłki zmierzające do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Wszystkie te czynniki skłoniły władze do podjęcia działań mających na celu ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Nie jest niczym niezwykłym, że rząd chiński nakazuje zamknięcie fabryk, gdy poziom zanieczyszczenia przekracza pewien próg lub gdy wydarzenie takie jak zbliżające się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku wymaga pokazania się od jak najlepszej strony. Oczywiście nie należy wykluczać, że jest to także zagrywka polityczna mająca na celu ciche uderzenie w amerykańskie firmy. Chiny mają w końcu ku temu wiele powodów.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy