Xiaomi Watch Color 2

Xiaomi Watch Color 2 zaprezentowany – dużo dobrego i zewnętrzne aplikacje

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Xiaomi Watch Color 2 to już kolejna generacja smartwatcha, a raczej bardziej zaawansowanej opaski sportowej. Ten sprzęt przynosi kilka ciekawych rozwiązań, które mogą się spodobać i daje też spore pole do popisu dla zewnętrznych developerów. Przynajmniej tych w Chinach, bo dalej nie wiadomo, czy w takiej samej formie sprzęt trafi także na inne rynki.

Xiaomi Watch Color 2

Xiaomi Watch Color 2

Zacznijmy od tego, że pierwszy Xiaomi Watch Color pojawił się w Polsce jako Xiaomi Mi Watch, więc jeżeli ten sprzęt zawita do naszego kraju, to raczej pod nazwą Xiaomi Watch 2. Oczywiście teraz nie można jeszcze tego zakładać, ale kto wie, czy za kilka tygodni nowa generacja zegarka nie trafi do Polski. Sprzęt nie działa wprawdzie pod całkowitą kontrolą WearOS, ponieważ ma korzystać z jego ograniczonej wersji. Za to będzie można instalować na nim aplikacje firm trzecich (tylko smartfony z Androidem), a przynajmniej tak będzie to wyglądało w Chinach. Trudno ocenić, jak sprawa będzie przedstawiać się na innych rynkach, ale na to trzeba poczekać.

Jeżeli chodzi o samą specyfikację, to Xiaomi Watch Color 2 dostało wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,43 cala (326 ppi) oraz odświeżaniu 60 Hz. Użytkownicy na start mają dostać około 200 tarcz do wyboru, a do tego dochodzi 117 różnego rodzaju trybów sportowych. Obudowa stworzona została z tworzywa sztucznego, ale pierścień już z metalu. Xiaomi Watch Color 2 jest wodoodporny (5 ATM), a na pokładzie nie zabrakło także modułu GPS czy NFC. Jest oczywiście monitoring tętna, SpO2, snu czy stresu.

Zobacz też: Xiaomi Civi oficjalnie zaprezentowany – witamy nowy smartfon w rodzinie.

Akumulator o pojemności 470 mAh ma pozwolić na nawet 30 godzin pracy z włączonym GPS, a bez niego na około 12 dni. Ładowanie ma zająć około 2,5 godziny. Na urządzeniu będzie można także odczytywać powiadomienia czy odrzucić połączenie przychodzące na smartfona. Sprzęt pojawi się w kilku wersjach kolorystycznych, a w Chinach wyceniono go na 999 juanów (około 610 złotych).

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy