ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Asteroida w hicie netflixa Bombą atomową w asteroidę

Opowieść o Sodomie okazuje się prawdą — zniszczenie faktycznie przybyło z niebios

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jedną z kluczowych opowieści biblijnych ze Starego Testamentu jest ta o zniszczeniu Sodomy. Nowe badania sugerują, że jej podstawą był meteoryt, który eksplodował nad starożytnym miastem ponad 3,5 tysiąca lat temu. Zespół badaczy znalazł dowody nagłego zniszczenia w starożytnym mieście Tall el-Hammam, w tym zawalone budynki, stopioną ceramikę i wiele innych dowodów na zagładę z niebios, która spotkała tą pradawną ludzką siedzibę. 

Meteoryt zniszczył Sodomę

Meteoryt zniszczył Sodomę

Teoria sugeruje, że eksplozja meteorytu Airburst była większa niż podobne zdarzenie, które miało miejsce w Rosji w 1908 roku — czyli Katastrofę Tunguską. W tym przypadku meteoryt eksplodował z energią ponad 1000 razy większą niż bomba atomowa zrzucona na Hiroszimę. Badacze projektu wierzą również, że ich teoria wyjaśnia, w jaki sposób ziemia mogła być wystarczająco żyzna, aby utrzymać duże populacje przez 3000 lat, a następnie nagle stała się jałowa na setki lat. Najciekawszym aspektem badań jest to, że naukowcy uważają, iż meteor może być podstawą historii zniszczenia Sodomy przez Boga, o której mówi Księga Rodzaju 19:24-25. Historia ta mówi o zniszczeniu ludzi, miasta i ziemi z powodu niegodziwości.

Zobacz też: Zwycięzca „Milionerów” do programu przygotowywał się… czytając Wikipedię

Naukowcy przyznają jednak, że istnieje debata na temat tego, czy Tell el-Hammam jest biblijnym miastem Sodoma. Zespół twierdzi, że to, czy miasto, które badali, jest Sodomą czy nie, jest poza zakresem ich badań. Zauważono jednak, że opis zawarty w Biblii jest zgodny z relacjami naocznych świadków wybuchu meteorytu nad ziemią. Ustalenia śledztwa pasowały do opisów wydarzeń w biblijnej historii, w tym opisów kamieni spadających z nieba, dymu i ognia. Eksplozja mogła również spowodować, że ziemia nie była w stanie uprawiać zbóż. Badanie wskazuje na nie mniej niż 14 głównych dowodów potwierdzających, że miasto zostało zniszczone przez wybuch meteorytu.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy