Marshmallow

Minęło sporo czasu od majowej konferencji Google, na której został przedstawiony Android M. Od tamtego czasu zdążyliśmy poznać nowe funkcje systemu, jednak nadal nie znaliśmy oficjalnej nazwy nowatorskiej odsłony oprogramowania Google.

Wiele osób spekulowało, czy będzie oznaczony on cyferkami 5.2, czy może 6.0. Nie wiedzieliśmy również, jaką nazwę otrzyma. W ostatnich dniach najczęściej mogliśmy usłyszeć o takich słodkościach jak Marshmallow, Milk Duds, Muffin, Malt Ball, Macadamia Brittle i M&M. Znając kreatywność spółki z Mountain View mogliśmy  spodziewać się różnych scenariuszy. Dziś już wiemy, że nowa maskotka Google oznaczona będzie cyferką 6.0 oraz będzie nosiła nazwę Marshmallow – po polsku pianka cukrowa.

W pierwszej kolejności Marshmallow trafi na urządzenia z serii Nexus, konkretna data nie jest znana, wiemy jedynie, że wszystko odbędzie się na jesieni – prawdopodobnie w październiku. Pierwsi osobnicy mogą już podziwiać wygląd nowego robota, ponieważ można go zobaczyć przed kalifornijską siedzibą Google (tak jak na zdjęciu powyżej).