ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Rosja ukarała właściciela Wikipedii

Zwycięzca „Milionerów” do programu przygotowywał się… czytając Wikipedię

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Zwycięzca Milionerów zdradził, w jaki sposób przygotowywał się do teleturnieju – ważną rolę w tym procesie odegrała Wikipedia. Choć zdania na temat internetowej encyklopedii są bardzo podzielone, to wychodzi na to, że wiele można się z niej dowiedzieć.

Zwycięzca „Milionerów” a Wikipedia

Milionerzy to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych teleturniejów emitowanych w Polsce. Program nadawany jest z przerwami od 1999 roku. Do tej pory główną nagrodę w postaci miliona złotych zdobyło tylko czterech uczestników. Jednym z nich jest Jacek Iwaszko, który wygrał odcinek wyemitowany w czwartek 23 września tego roku.

Nowy zwycięzca Milionerów gościł w programie Dzień Dobry TVN. Prowadzący pytali go m.in. o to, jak przygotowywał się do udziału w teleturnieju. Jego odpowiedź mogła co niektórych zaskoczyć. Trzeba się uczyć najpierw w szkole podstawowej, ale nie da się tak szybko przygotować. Przewijałem Wikipedię w tę i z powrotem, czytałem o tematach, o których coś wiem – stwierdził Jacek Iwaszko.

Czytaj także: Pierwszy w Polsce patrol Straży Miejskiej wyposażony w elektryczne hulajnogi

Najnowszy zwycięzca Milionerów nie jest wyjątkiem. Przed nim teleturniej wygrała m.in. Katarzyna Kant-Wysocka. Rozwiązywałam mnóstwo quizów w aplikacjach mobilnych, poza tym czytałam Wikipedię, przeglądając losowe hasła, i oglądałam stare odcinki „Milionerów” – mówiła w wywiadzie dla portalu Polityka.pl w marcu 2019 roku.

źródło: Plejada.pl, Polityka.pl

Sprawdź najnowsze wpisy