straż miejska elektryczne hulajnogi

Pierwszy w Polsce patrol Straży Miejskiej wyposażony w elektryczne hulajnogi

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Wrocławska Straż Miejska ma powody do świętowania – obchodzi właśnie swoje 30. lecie i z tej okazji otrzymała… elektryczne hulajnogi. Na tym jednak nie koniec. Strażnicy dostali również nowe rowery. Teraz patrole będą jeszcze bardziej eko.

Straż Miejska we Wrocławiu otrzymała elektryczne hulajnogi

źródło: YouTube/WROCŁAW TV

W piątek firma Auto Group Polska przekazała wrocławskiej Straży Miejskiej dwie elektryczne hulajnogi marki Audi oraz dwa rowery marki Skoda. W efekcie stolica Dolnego Śląska stała się pierwszym miastem w Polsce, które dysponuje hulajnogowym oddziałem patrolowym. Przekazanie sprzętu było jedną z części obchodów 30. lecia funkcjonowania Straży Miejskiej we Wrocławiu.

Pracownicy Straży Miejskiej, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta muszą dysponować nowoczesnym sprzętem, który zapewni im możliwość szybkiego przemieszczania się zwłaszcza w ciasnych staromiejskich uliczkach. Patrolowane będą promenady nad fosą miejską, bulwary nadodrzańskie i tereny rekreacyjne – mówi Waldemar Forysiak, zastępca komendanta Straży Miejskiej Wrocławia. Jak dodaje, patrole strażników na hulajnogach elektrycznych mają również działać prewencyjnie na innych użytkowników tego typu pojazdów, którzy nie zawsze przestrzegają przepisów.

Czytaj także: Nokia zmienia telefon Jamesa Bonda – wytrzymałość ma mieć tutaj kluczowe znaczenie

Wrocławska Straż Miejska dysponuje również m.in. dronami do pomiaru i wykrywania związków chemicznych, które powstają w wyniku spalania odpadów.

źródło: informacja prasowa zdjęcie główne: YouTube/WROCŁAW TV

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy