ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
smartfon przeglądanie zdjęć

Tylko nie przesuwaj dalej – Google rozwiąże problem z przeglądaniem zdjęć

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Zapewne każdy ma na swoim smartfonie jakieś zdjęcia, którymi niekoniecznie chce się dzielić z innymi. Niedługo Zdjęcia Google, czyli jedna z popularniejszych aplikacji giganta, doczeka się funkcji Locked Folder, czyli Zablokowanego Folderu. Można ją porównać do Sejfu, czyli rozwiązania, które nie pozwoli na przeglądanie naszych zdjęć osobom postronnym, jeżeli te nie będą znały odpowiedniego kodu zabezpieczającego.

Locked Folder w Zdjęciach Google dla wszystkich

Google Photos
Google Photos

Niedługo posiadacze wszystkich smartfonów z Androidem doczekają się małej, ale znaczącej zmiany w Zdjęciach Google. Niedawno Google wprowadziło na swoich Pixelach funkcję Locked Folder, czyli możliwość stworzenia specjalnego folderu ze zdjęciami czy filmami, który zabezpieczony jest dodatkowo hasłem. To daje przestrzeń na przechowywanie materiałów, do których nie chcemy z jakiegoś powodu dawać dostępu osobom postronnym. Czasem zdarza się przecież tak, że pokazujemy komuś zdjęcia na smartfonie, a on zaczyna przeglądać dalej. Teraz będzie można temu zaradzić.

Locked Folder, który do tej pory dostępny był dla posiadaczy smartfonów z serii Pixel, będzie „bronił” dostępu do treści z wykorzystaniem kodu PIN, skanu twarzy czy czytnika linii papilarnych. Zdjęcia, które przeniesione zostaną do tego folderu znikną z normalnej biblioteki zdjęć i innych miejsc, gdzie mogłyby być widoczne na telefonie. Można także będzie od razu ustawić w aparacie, by zdjęcia trafiały bezpośrednio do takiego folderu po ich zrobieniu.

Zobacz też: Life is Strange: True Colors – jak wypada nowa odsłona serii?

Na stronie pomocy Google pojawił się także wątek, gdzie w odpowiedzi Google poinformowało, że przenoszone zdjęcia znikają nie tylko z biblioteki, ale także i z chmury. Dobrze o tym wiedzieć, ponieważ takie zdjęcia mają być przechowywane lokalnie, więc wyczyszczenie smartfona z danych sprawi, że stracimy je bezpowrotnie. Nowa funkcja w Zdjęciach Google ma pojawić się niedługo, ale Google nie doprecyzowało kiedy to nastąpi.

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy