ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s22 ultra wyglad design s pen note 3

Wygląd Galaxy S22 Ultra, Galaxy S22+ i zwykłego Galaxy S22 w Sieci — Samsung szykuje małą rewolucję!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wszystkie flagowe smartfony Samsunga na ten rok zostały już zaprezentowane. Ok, czekamy jeszcze na Galaxy S21 FE, ale w kontekście pełnoprawnych flagowców mamy już komplet. Teraz nasze oczy skierowane są w stronę serii Galaxy S22, która nad wyraz szybko zaczęła pojawiać się w Sieci. Wiemy, że Samsung planuje odmienić aparaty swoich flagowców, a także przygotować mniejszego Galaxy S22. Tymczasem do Sieci przedostały się materiały, które pokazują nam wygląd Galaxy S22 Ultra i Galaxy S22+. Ewidentnie jest, na czym oko zawiesić, więc przejdźmy od razu do konkretów.

Wygląd Galaxy S22 Ultra zdradza przyszłość Galaxy Note, a Samsung Galaxy S22+ stawia na konserwatyzm

Zacznijmy od topowego modelu Samsunga. Wygląd Galaxy S22 Ultra ewidentnie przeszedł ewolucję, która sprowadza się do dwóch elementów. Przede wszystkim znika wielka wyspa aparatów. Oczywiście ta wciąż nie należy do najmniejszych, ale Koreańczycy wyraźnie ograniczyli się, żeby wystawało tylko to, co faktycznie musi wystawać. Druga zmiana to na swój sposób rewolucja, bo Galaxy S22 Ultra wchłania całą serię Galaxy Note za sprawą miejsca na S Pen. Tak jak Galaxy S21 Ultra pokazał pełne wsparcie dla tego stylusa, tak następca będzie miał go już wbudowanego.

Wraz z wyglądem Galaxy S22 Ultra dowiadujemy się, że smartfon ma oferować 6,8-calowy, zakrzywiony wyświetlacz OLED. Urządzenie ma mierzyć 163,2 x 77,9 x 8,9 mm. Grubość z uwzględnieniem wystającego aparatu to 10,5 mm. Innymi słowy, smartfon faktycznie może trochę schudnąć względem poprzednika, a same ramki wokół ekranu mogą być mniejsze.

Tymczasem wygląd Galaxy S22+ wyraźnie nawiązuje do poprzednika

Przechodzimy do drugiego w kolejności smartfona z serii Galaxy S22. Wygląd Galaxy S22+ pokazuje, że Samsung nie planuje wprowadzać wielkich zmian. Można zauważyć nieco bardziej wyraźnie zaokrąglenia, ale w gruncie rzeczy będzie to ten sam model, choć… mniejszy. Otóż wyświetlacz Galaxy S22+ ma mierzyć 6,55-cali zamiast 6,7-cali, co naturalnie przekłada się na mniejsze wymiary: 157,4 x 75,8 x 7,6 mm (9,1 mm z aparatem).

Wygląd małego Galaxy S22 też trafił do Sieci!

Tymczasem mały Galaxy S22 faktycznie będzie mały. Mówimy o około 6-calowym wyświetlaczu, który zmieści się w obudowie o wymiarach 146 x 70,5 x 7,6 mm. Co prawda nie jest to poziom iPhone 13 Mini, ale mówimy o ewidentnym odpowiedniku iPhone’a 13.

Zobacz też: Autopilot Tesli źle wpływa na kierowców — tak twierdzą nowe badania.

W ten sposób poznaliśmy wygląd każdego reprezentanta serii Galaxy S22. Oczywiście niewykluczone, że Samsung jeszcze zdąży coś zmienić do samej premiery, ale uznajmy, że ogólny zarys nie powinien nas zaskoczyć. Dajcie znać, co sądzicie o procesie zmniejszania urządzeń i… pojawieniu się S Pen w Galaxy S22 Ultra?

Źródło: GSM Arena, Android Authority, Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy