Wygląda na to, że podwójna ładowarka MagSafe Duo nie do końca pasuje do iPhone 13 Pro. Co ciekawe, mowa tylko o tym jednym modelu z serii nowych smartfonów od Apple. Większa wyspa z aparatami na pleckach sprawia bowiem, że akcesorium przedstawione przy okazji premiery poprzedniej generacji z tą nową nie do końca dobrze współpracuje.

MagSafe nie pasuje do iPhone 13 Pro – problem projektowy

Nowa generacja smartfonów od Apple przyniosła trochę zmian względem zeszłorocznych modeli, ale trudno tutaj mówić o ogromnej rewolucji. Nie zmienia to jednak tego, że po nowy sprzęt z pewnością sięgnie wielu fanów firmy. Jednak ci, którzy zdecydują się na model iPhone 13 Pro, mogą mieć pewien problem z podwójną ładowarką MagSafe Duo. Ta niestety nie do końca idealnie przylega do plecków smartfona, ponieważ zahacza o fragment wyspy z aparatami. Wprawdzie wygląda na to, że dalej można sprzęt ładować w ten sposób, ale jest to mało estetyczne rozwiązanie.

Ciekawe jest też to, że według oficjalnej strony Apple, podwójna ładowarka MagSafe jest jak najbardziej kompatybilna z iPhone 13 Pro. I owszem, da się ładować smartfona w ten sposób, to jednak o idealnym dopasowaniu można zapomnieć. Sytuacji nie poprawia także etui, które zakłada się na urządzenie, bo problem dalej występuję. Inne ułożenie obiektywów na plecakach oraz większa wyspa aparatów sprawiły, że zeszłoroczny model ładowarki z tym konkretnym sprzętem ma „problem”.

Zobacz też: Kolejne oszustwo SMS – tym razem kwarantanna ma nas przekonać do kliknięcia linku.

Trudno powiedzieć, czy Apple wprowadzi nową wersję tej ładowarki, która będzie już dopasowana do iPhone 13 Pro. To raczej wątpliwy scenariusz. MagSafe Duo kosztuje obecnie 679 złotych, czyli mówimy o dość sporej kwocie. Cena iPhone 13 Pro zaczyna się od 5199 złotych.

Źródło: 9to5Mac / Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.