ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

iOS czy Android – oto z jakiego systemu korzystamy w aplikacji mObywatel najczęściej

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Aplikacja mObywatel cieszy się coraz większą popularnością, a teraz opublikowane ciekawe dane. Można się z nich dowiedzieć, jaki system operacyjny jest najpopularniejszy, jeżeli chodzi o korzystanie z aplikacji mObywatel. Jednocześnie zaznaczono, że żadne inne dane odnośnie użytkowników korzystających z aplikacji nie są pobierane.

mObywatel – iOS czy Android jest popularniejszy?

mobywatel

Jeżeli chodzi o nowości systemowe, które wprowadzono w mObywatel, to od poniedziałku można z aplikacji korzystać na systemie iOS 15. Niedługo ma pojawić się także wersja produkcyjna dla Android 12, czyli można powiedzieć, że w tej kwestii wszystko jest dobrze dopięte. I w związku z premierą nowego systemu Apple oraz Google, podzielono się ciekawymi danymi. Można się z nich dowiedzieć tego, z którego systemu najczęściej korzystają użytkownicy mObywatel. Nie będzie tutaj zaskoczeniem, jak powiemy, że najwięcej użytkowników korzysta z systemu Android (87,37 procent), a reszta (12,63 procent) wykorzystuje iOS. Podzielono się także bardziej szczegółowymi danymi, jeżeli chodzi o wersje poszczególnych systemów.

W przypadku „jabłuszka” najpopularniejsza jest wersja iOS 14.7 – korzysta z niego ponad 85% posiadaczy mObywatela na iPhone’ach. W rankingu nieśmiało pojawia się już wypuszczona niedawno aktualizacja z numerem 14.8, a wkrótce pojawi się najnowsza wersja – 15.

„Najpopularniejszym” wśród niższych wydań iOS-a jest system z numerem 13.6 – to 0,5% wśród wszystkich urządzeń Apple z mObywatelem.

Liderem na liście z systemem od Google jest Android 11 – z wynikiem 37,65% (wszystkich posiadaczy mObywatela na telefonach z tym systemem). Zaraz za nim jest Android 10 z wynikiem 36,64%.

Ponad 14% to Android 9, pozostałe wydania można oddzielić od liderów grubą kreską. Android 8 i 8.1 to łącznie 7,4%. Android 6 – zaledwie 1,11%.

GOV

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja Netflixa – co nowego na platformie?

Ogłoszono także, że do testów nowej wersji aplikacji zgłosiło się blisko 2 tysiące osób, z których wyłoniono 200 i te przetestowały już mObywatel. Podczas testów beta sprawdzana była m.in. dostępność aplikacji w sklepie Google w nowym formacie (Android App Bundles).

Źródło: GOV

Sprawdź najnowsze wpisy