ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei opuszcza Rosję

Huawei otwiera laboratorium innowacji – tym razem chodzi o bankowość i… BLIK-a

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Huawei otwiera Laboratorium Innowacji Cyfrowych Usług Finansowych i Bezpieczeństwa (Fin²Sec). To będzie odpowiedzialne za wspieranie europejskiego sektora bankowości i ma dostarczać rozwiązania związane z usługami finansowymi. Sam ośrodek oficjalnie zostanie otwarty 28 września w Helsinkach i będzie kolejną placówką na świecie, która ma rozwijać rozwiązania od Huawei.

Huawei otwiera laboratorium innowacji Fin²Sec

Huawei Laboratorium Innowacji Cyfrowych Usług Finansowych i Bezpieczeństwa

Fin²Sec będzie inkubatorem, gdzie mają być rozwijane nowe pomysły oraz projekty związane z mobilną bankowością. Wśród zaproszonych na otwarcie gości znaleźli się przedstawiciele europejskich banków, eksperci z helsińskiego Uniwersytetu Aalto, ale także i przedstawiciele BLIK-a. To znak, że użytkownicy smartfonów z HMS będą mogli płacić zbliżeniowo za pośrednictwem banków, których aplikacje są już zintegrowane z systemem Huawei.

Płatności zbliżeniowe telefonem, które właśnie udostępniamy klientom we współpracy z bankami, to idealne uzupełnienie dotychczasowej możliwości płacenia w terminalach płatniczych, obok tej z wykorzystaniem kodu BLIK. Rozwiązanie, które stworzyliśmy to innowacja na skalę świata. Wierzymy, że w ramach laboratorium innowacji, tworzonego przez Huawei, powstawać będą wartościowe i użyteczne rozwiązania, które pozwolą na udoskonalenie istniejących usług BLIKA. Cieszymy się, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia.

Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIKA.

Zobacz też: Alior Mobile z pełną integracją z Huawei Mobile Services

Nasza placówka ma swój udział w opracowywaniu cyfrowych rozwiązań, tych najbardziej krytycznych z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkownika, takich jak Huawei Pay czy WeChat Pay. Chcemy dzielić się naszą bogatą wiedzą i doświadczeniem z partnerami i promować nasze innowacyjne rozwiązania w ramach ekosystemu Fin²Sec.

Dr Jan-Erik Ekberg, szef Helsinki System Security Lab w Huawei.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy