ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Hisense telewizory

Hisense wprowadza do Polski nowe telewizory – jest premium, ale każdy znajdzie coś dla siebie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Hisense dalej nie jest najmocniej rozpoznawalnym producentem w Polsce, ale powoli zaczyna się to zmieniać. Teraz firma wprowadza na nasz rynek nowe telewizory, które powinny zainteresować tych, którzy szukają różnego rodzaju doznań. Mamy tutaj bowiem coś z segmentu premium, ale także i produkt przeznaczony typowo dla graczy. Co nowego w ofercie Hisense pojawi się w Polsce?

Hisense – nowe telewizory w Polsce

Hisense U9GQ
U9GQ

Do tej pory Hisense dość nieśmiało poruszało się po naszym rynku, ale widać, że nadchodzą zmiany. Podczas konferencji prasowej „Nowa mistrzowska ramówka telewizyjna Hisense na jesień” zaprezentowano kilka modeli telewizorów, które mogą zainteresować użytkowników. Największy nacisk położono na dwa modele. Hisense U9GQ ULED 4K z zaawansowaną technologią podświetlania Mini-LED. A9G OLED 4K z czterema wbudowanymi głośnikami i subwoofer’em (2.1.2), a także technologiami Dolby Atmos Sound i DTS (Dedicated to Sound).

Po krótkiej przerwie postanowiliśmy odświeżyć naszą linię TV OLED, aby wzmocnić ofertę telewizorów premium. Kontynuując niektóre serie lub decydując się na nowe, zawsze myślimy o kliencie końcowym. Staramy się tak rozłożyć akcenty związane z oprogramowaniem – jak HDR i Dolby Vision IQ, cetryfikacje TUV czy rozwiązania sterowania głosem – a technologiami obrazu (LED, OLED czy Mini-LED), aby osiągnąć maksymalną jakość. Zależy nam, by podczas oglądania telewizji – seriali, rozrywki czy wydarzeń sportowych doświadczenie widzów – zarówno z doskonałego obrazu, jak i dźwięku – było jak najlepsze.

Konrad Arseniuk, Head of Sales TV, Hisense Polska

Zobacz też: Na HBO GO wracają niektóre filmy od Disney-a – co nowego na platformie?

Hisense U9GQ ULED 4K

U9GQ Hisense

Hisense U9GQ ULED 4K pojawi się tyko w jednym rozmiarze i będzie to 75 cali (rozdzielczość 3840×2160 pikseli, proporcje 16:9). Za jakość obrazu ma tutaj odpowiadać autorska technologia Hisense Mini-LED z ponad 10 tysiącami diod i 1280 strefami podświetlania (technologia Full Array Local Dimming Pro). To ma przekładać się na doskonałe odwzorowanie kolorów i odpowiedni kontrast. Szczytowa jasność ma być na poziomie 3000 nitów, a na dokładkę mamy jeszcze Dolby Vision czy HDR10+. Telewizor ma oferować także odświeżanie na poziomie 120 Hz i posiada certyfikaty IMAX Enhanced czy TÜV Rheinland. Mamy więc i kinowe doznania, ale także i ochronę wzroku. Telewizor został wyposażony również w Dolby Vision IQ, czyli czujnik, który ma dostosowywać jasność dynamicznych obrazów do warunków oświetlania w pomieszczeniu. Sprzęt wyposażony jest w autorski system Smart TV (Hisesne VIDAA 5.0), który daje dostęp do m.in. aplikacji Netflix, YouTube, PrimeVideo, UEFA.tv czy CDA.pl. Sam system ma też częściowo rozpoznawać komendy głosowe wydawane w języku polskim. Pełną specyfikację znajdziecie na stronie producenta.

Hisense Hisense A9G OLED 4K

Hisense A9G

Ten telewizor dostępny będzie już w dwóch rozmiarach – 55” oraz 65′’. Jego głównym atutem ma być system przestrzennego dźwięku. Ten ma gwarantować system 2.1.2 z dwoma tylnymi głośnikami skierowanymi ku górze i dwoma wbudowanymi w subwoofer (Front-Firing Speakers). Do tego dochodzi technologia Dolby Atmos Sound, oraz system dźwięku przestrzennego DTS (Dedicated to Sound). Tutaj także można liczyć na odświeżanie na poziomie 120 Hz oraz wysoką rozdzielczość (3840×2160 pikseli, proporcje 16:9). Pełną specyfikację znajdziecie na stronie producenta.

Hisense U8GQ ULED 4K

U8GQ

Sprzęt dostępny będzie w rozmiarze 65 cali, a w 2021 roku otrzymał wyróżnienie EISA w kategorii „Najlepszy telewizor rodzinny”. Nie zabrakło tutaj takich rzeczy, jak 120Hz MEMC Technology, Ultra Motion, Sports Mode, HDR 10+, Dolby Vision IQ czy IMAX Enhanced i certyfikatu TÜV Rheinland. Więcej o sprzęcie znajdziecie TUTAJ.

Technologia Quantum Dot Colour dostarcza ponad mld odcieni kolorów, które zapewniają widzom wyrazistość i najwyższy poziom jakości obrazu. Ponadto, Full Array Local Dimming Pro z ponad 120 niezależnie sterowanymi strefami przyciemniania, umożliwia uzyskanie niesamowitego poziomu kontrastu. Za najwyższej jakości dźwięk odpowiada technologia Dolby Atmos Sound, poszerzająca możliwości przestrzennego dźwięku wypełniając nim całe pomieszczenie.

Informacja prasowa

Hisense A7GQ UHD 4K

Telewizor dostępny będzie w kilku rozmiarach (75”, 65”, 55” oraz 50”), a charakteryzuje go rozwiązanie 4K HDR Immersive, które w połączeniu z technologią Quantum Dot Colour i Dolby Vision HDR, ma przekładać się na wyjątkowo wyrazisty obraz. O dźwięk zadbają technologie Dolby Atmos Immersive Sound oraz DTS Virtual:X. Więcej o urządzeniu znajdziecie TUTAJ.

Hisense E76GQ UHD 4K

Hisense E76GQ

Ten telewizor ma być stworzony dla graczy i dostępny będzie w wersjach 50” i 55”. Na pokładzie znajduje się tryb Game Mode Pro, niskiej latencji (ALLM) i zmiennej częstotliwością odświeżania (VRR), co minimalizuje input lag. Do tego dochodzą „mocne efekty HD, głębia czerni, żywe kolory i przestrzenny dźwięk zadowolą każdego gracza”. Specyfikację telewizora znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy