ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
T-Mobile 3000 stacji 5G

T-Mobile ma 3000 stacji 5G – oto najnowsze lokalizacje

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

T-Mobile poinformował, że posiada już 3000 stacji 5G. Każdego tygodnia magentowy operator stara się uruchomić 120-140 nowych stacji. Od lipca tego roku T-Mobile stawia na intensywną rozbudowę sieci. Gdzie powstała stacja nr. 3000 i w jakich regionach magentowy operator ma najwięcej stacji 5G?

T-Mobile ma 3000 stacji 5G

T-Mobile 3000 stacji 5G

Trzytysięczną stację 5G magentowy operator uruchomił wczoraj w Strubinach w gminie Zakroczym. W ostatnim czasie T-Mobile uruchomił również ponad 150 innych stacji 5G. Są one umiejscowione m.in. w Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Kaliszu, Lublinie, Pile, Poznaniu, Strzelcach Opolskich, Swarzędzu, Szczecinie, Wałbrzychu, Wrocławiu, Zielonej Górze.

Niektóre miasta wskazujemy wielokrotnie w naszych komunikatach. Wynika to z faktu, że nadal trwają prace przy rozbudowie infrastruktury i realizowane są kolejne projekty, w ramach których sieć 5G trafia nie tylko do nowych miejscowości, ale także rozbudowywany jest jej zasięg w miejscach, w których była dostępna wcześniej – wyjaśnia magentowy operator. T-Mobile chce budować możliwie duże i spójne klastry z ciągłym zasięgiem sieci nowej generacji. Spośród wszystkich 3000 stacji 5G magentowy operator uruchomił najwięcej w aglomeracji warszawskiej, Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, a także aglomeracjach łódzkiej, krakowskiej, poznańskiej i gdańskiej.

Czytaj także: iOS 15 okłamuje niektórych użytkowników. Przedziwny błąd w najnowszej aktualizacji iPhone’ów

Na stronie T-Mobile dostępne są mapki pokazujące, gdzie dokładnie dociera zasięg 5G w wybranych regionach.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy