LG nie śpi i również przygotowuje mocnego konkurenta procesorom Samsunga

Newsy

16-150Q6201347-50

Technologia działa tak, że musi iść cały czas do przodu. Jeśli producenci nie wymyślą kolejnych nowości to konkurencja ich po prostu zje. Nie zawsze idzie to w parze z potrzebami użytkowników, ale grunt, że coś się dzieje. Teraz przyszła kolej na LG, które stara się stworzyć swój procesor i dogonić takie firmy jak Samsung czy Huawei.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

Pojawiły się doniesienia mówiące o przygotowywaniu przez LG drugiej generacji jednostki NUCLUN. Nowy model będzie na tyle wydajny, że zacznie konkurować z Exynosem 7420 od Samsunga, którego spotkamy w najnowszych modelach Galaxy, a nawet Meizu MX5 Pro Plus. NUCLUN 2 to ośmiordzeniowy procesor, którego 4 rdzenie stanowią Cortex-A72 taktowane zegarem 2,1 GHz oraz kolejne cztery z taktowaniem 1,5 GHz. Mówi się również, że LG współpracuje z TSMC, czego skutkiem ma być wykonanie NUCLUN 2 w technologii 16 nm.

 

Pojawiły się ponadto testy w Geekbench, które ujawniają, że jednostka, nad którą pracuje LG potrafi zdobyć wyniki wyższe niż Exynos 7420. Procesor uzyskuje wyniki dokładnie 5392 punktów, natomiast pojedynczy rdzeń 1796. Porównanie z Samsungiem Galaxy S6 przedstawi Wam poniższy wykres.

 

16-150Q6201347-51

 

Samsung niedługo pocieszy się królowaniem w świecie procesorów. Najpierw Huawei, teraz LG. Widać, że ambicja nie pozwala przestać. Pozostaje pytanie, którego z nich wybiorą kupujący.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x