ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec YouTube-dl jest bliski

Tego się nikt nie spodziewał – YouTube umożliwi nam pobieranie filmów na PC

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W sieci nie brakuje sposobów na przechwytywanie filmów z YouTube. Możemy wybrać potencjalnie niebezpieczne strony internetowe lub po prostu nagrać wideo swojego pulpitu. Teraz YouTube wreszcie oferuje prostsze rozwiązanie dla użytkowników komputerów: Przycisk pobierania. Jak donosi Android Police, jest on obecnie dostępny jako eksperymentalna funkcja dla subskrybentów Premium. Nie jest to wielka niespodzianka, ponieważ YouTube oferuje już mobilne pobieranie wideo również dla subskrybentów na urządzeniach mobilnych.

Pobieranie z YouTube na PC

Pobieranie z YouTube na PC

Przycisk pobierania powinien pojawić się pod samym filmem podczas jego oglądania, lub zostać ukryty pod trzema kropkami podczas przeglądania klipów. Po pobraniu filmu wideo zostanie umieszczone w bibliotece offline YouTube. Możesz wybrać, aby pobrać filmy w rozdzielczości od 144p do 1080p, co raczej nie ucieszy osób z ekranami 2K i 4K. Niestety, nie jestem w stanie sprawdzić, jak działa ta funkcja, ponieważ w moim przypadku wciąż nie jest ona dostępna. Dlatego też posiłkuję się grafikami z AndroidPolice.

Zobacz też: Nowe wyjaśnienie na to, dlaczego Mars jest martwy to definicja prostoty

Warto jednak dodać, że filmy te nie są zapisywane w jakimś popularnym formacie, a jedynie jako treść offline. Oznacza to, że nie skorzystamy z nich bez dostępu do internetu. Nie jest to jednak opcja bezużyteczna. Świetnie się to sprawdzi w przypadku słabego łącza, które ciągle doładowuje film — w takim wypadku wystarczy pobrać nagranie i pożegnać się z irytującym problemem. Można także pobrać nagranie w wyższej rozdzielczości, niż zazwyczaj. Ucieszą się także osoby, które korzystają z internetu mobilnego. Wystarczy pobrać filmy w nocy, lub wczesnym rankiem w ramach nocnego pakietu, żeby móc się nimi cieszyć także w ciągu dnia.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy