Przy tej jednostce Huawei Samsung skuli się do postaci małej myszki

Newsy

Kirin-935-1

Obecnie jedną z najszybszych, o ile nie najszybszą jednostką jest Exynos 7420 montowany w smartfonach Samsunga, a nawet i Meizu jak się ostatnio dowiedzieliśmy. Rynek jednak ożywa coraz bardziej, więc nic dziwnego, że już niebawem modele te ustąpią lepszym od siebie. I to od producenta, który nie stara się specjalnie wychylać.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

 

Huawei znany jest z umieszczania w swoich słuchawkach autorskich procesorów. Kojarzymy więc już Kirin 935, który napędza ostatnio wydanego i nagrodzone przez EISA Huawei P8. Wiemy również, że w nadchodzącym Mate 7S została wykorzystana jednostka Kirin 940. Jednak chiński producent ma do zaoferowania jeszcze jedno dzieło. Kirin 950 to ośmiordzeniowy potwór, w który 4 rdzenie to Cortex A-72 taktowane zegarem 2,4 GHz, a kolejne cztery to Cortex A-57. Układ graficzny jaki współgra z przedstawionym tutaj bohaterem to Mali-T880.

 

Powołując się na wyniki uzyskiwane w benchmarkach, a konkretnie w Geekbench 3 Kirin 950 wykręca wynik około 6000 punktów. Znaczy to ni mniej, ni więcej, że jest o 20% wydajniejszy od Exynos 7420. Ponadto jeden rdzeń tego układu wychodzi z rezultatem 1900 punktów, to aż 30% więcej niż pojedynczy rdzeń spotykany m.in. w Galaxy S6 edge Plus.

 

Premiera najnowszego układu nastąpi prawdopodobnie wraz z pojawieniem się na rynku Huawei Mate 8. Mówi się, że smartfon pojawi się we wczesnym okresie przyszłego roku. Do tego czasu pozostało niewiele, a po drodze będziemy mogli się przekonać jak w praktyce wypada model z Kirin 940 na pokładzie.

 

źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x