ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung 200MP ISOCELL HP1 zapowiedziany

Samsung uchyla rąbka tajemnicy na temat swojego nowego sensora 200 MPx – to prawdziwa bestia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Sensor 200MP ISOCELL HP1 to najnowsza propozycja firmy Samsung w dziedzinie mobilnych czujników obrazu. Jest on odzwierciedleniem polityki projektowej firmy, polegającej na przesuwaniu granic istniejących technologii. Sensor jest nadal w fazie rozwoju, jednak już teraz poznaliśmy garść szczegółów na temat jego możliwości. Wysoka rozdzielczość to natomiast tylko jeden z jego licznych atutów.

Samsung 200MP ISOCELL HP1 zapowiedziany

Samsung opublikował krótkie wideo zdradzające to, czego możemy się spodziewać, gdy ten imponujący sprzęt trafi do smartfonów. Czujnik ISOCELL HP1 ma wiele funkcji opartych na uczeniu maszynowym. Zgodnie z filmem i oficjalnym wyjaśnieniem od Samsunga, może on łączyć sygnał z 4 pikseli w jeden podczas nagrywania filmów. Dzięki temu możliwe będzie rejestrowanie obrazu w 8K nawet przy słabszych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo podczas robienia zdjęć łączonych będzie aż 16 pikseli, co da efektywną rozdzielczość 12,5 MPx. Żeby tego było mało, to Samsung ISOCELL HP1 oferuje doskonałą zdolność zbierania światła, dodatkowo podkreśloną przez szereg sprytnych systemów i funkcji. Należą do nich Staggered HDR, Smart-ISO, multisampling oraz Double Super PD. 

Zobacz też: Biedronka ma teraz w ofercie smartwatcha i żarówki sterowane pilotem

Samsung nie zamierza trzymać tego sensora tylko dla siebie. Pierwszą firmą, z którą Koreańczycy rozpoczęli współpracę, jest Xiaomi. Wiele wskazuje na to, że to właśnie ten producent wypuści smartfona z matrycą 200 MPx jeszcze przed samym Samsungiem. Biorąc pod uwagę przeszłe premiery sprzętu o gigantycznych rozdzielczościach, nie byłoby w tym niczego dziwnego.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy