zestawy urządzeń realme t-mobile

To się nazywa sukces – realme w TOP 6 największych producentów smartfonów na świecie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Trzeba przyznać, że realme pnie się do góry w niesamowitym tempie. Firma pochwaliła się właśnie, że znalazła się w TOP 6 największych marek produkujących smartfony na świecie. realme stało się szóstą co do wielkości firmą dostarczającą smartfony, a jeszcze nie tak dawno temu, znajdowała się na 47. pozycji.

realme w TOP 6 największych dostawców smartfonów

realme przeszło naprawdę długą drogę, ale zrobiło to wyjątkowo szybko. Firmie zajęło trzy lata to, by z niszowego producenta stać się marką, która jest naprawdę rozpoznawalna na światowym rynku. Według raportu Counterpoint Research 5G Smartphone Shipments Rising in Emerging Markets firma zajmuje teraz szóstą pozycję na świecie pod względem dostaw smartfonów. To awans o „jedno oczko” względem poprzedniego raportu, a także wzrost o 135,1 procent względem Q2 ubiegłego roku. Marka niedawno potwierdziła także, że udało jej się przekroczyć próg 100 milionów sprzedanych urządzeń na świecie. I to wszystko w zaledwie trzy lata od debiutu.

realme top 6

Dziś, po trzech latach od rozpoczęcia działalności, realme obecne jest w 61 krajach, a w ponad 18 z nich znajduje się wśród pięciu wiodących marek smartfonów. W Polsce w drugim kwartale 2021 roku realme dołączyło do ścisłego TOP 3 (według Canalys), stając się jednocześnie piątym graczem w skali ogólnoeuropejskiej. Producent jest również największym dostawcą smartfonów na Filipinach i w Bangladeszu oraz czwartym na tak kluczowych rynkach jak Indie oraz Rosja.

realme informacja prasowa

Zobacz też: realme GT Neo2 oficjalnie zaprezentowane – co przynosi nowy smartfon dla graczy?

Marka nie zamierza się zatrzymywać i dąży do tego, by do końca 2022 roku sprzedać globalnie kolejne 100 milionów urządzeń. W kolejnych latach ma być tylko lepiej. Patrząc na to, jak realme się rozwija, można wyjść z założenia, że ten cal faktycznie da się osiągnąć. Nic tylko pogratulować sukcesu.

Źródło: realme informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy