HMD Global oficjalnie zaprezentowało dziś smartfon Nokia G50 – znana jest już jego cena oraz specyfikacja. Urządzenie mocno zaskakuje tym, co oferuje – z jednej strony 5G, z drugiej skromna rozdzielczość ekranu. Już wiemy, że sprzęt pojawi się wkrótce w Polsce.

Nokia G50 – specyfikacja i cena

Nowy smartfon od HMD posiada procesor Qualcomm Snapdragon 480 5G oraz duży wyświetlacz IPS o przekątnej 6,82″ i rozdzielczości… HD+. Bateria Nokii G50 ma pojemność 5000 mAh i według deklaracji producenta powinna pozwolić na 2 dni pracy. Nie zabrakło szybkiego ładowania 18 W. Jeśli chodzi o aparat, to ten tylny składa się z trzech obiektywów (48 MP + 5 MP + 2 MP), natomiast przedni ma 8 MP. Nokia G50 pracuje pod kontrolą Androida 11. HMD gwarantuje 2 lata aktualizacji systemu i 3 lata aktualizacji zabezpieczeń.

Nokia G50 będzie dostępna w Polsce na początku października w kolorze Ocean Blue. W naszym kraju będzie można nabyć wersję z 4 GB RAM-u i 128 GB pamięci wbudowanej. Rekomendowana cena producenta to 1199 zł.

Naszą misją od pierwszego dnia było uczynienie wysokiej jakości technologii mobilnej dostępnej dla każdego i na całym świecie. Dzięki Nokia G50 jesteśmy dumni, że możemy udostępnić technologię 5G jeszcze większej liczbie osób. I to nie tylko dziś, ale także w nadchodzących latach, dzięki regularnym aktualizacjom oprogramowania i wysokiej jakości materiałom – mówi Florian Seiche, CEO HMD Global. Jak dodaje, HMD chce umacniać kulturę aktualizacji.

Czytaj także: Nowy czytnik e-booków od Amazona – przeciek kontrolowany

Nokia G50 trafiła do nas na testy. Jeśli jesteście zainteresowani tym modelem, wkrótce będziecie mogli przeczytać na naszym portalu jego recenzję.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.