Bruder Exp-8

Bruder EXP-8 – nowoczesna przyczepa kempingowa, która zapewni luksus w nawet najcięższych warunkach

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Australijska firma Bruder zaprezentowała EXP-8 — swoją największą i najbardziej luksusową przyczepę ekspedycyjną off-the-grid. Ta pozwoli więc cieszyć się luksusowym pobytem na łonie natury, nawet jeśli ta jest niegościnna dla pojazdów kołowych.

 Bruder Exp-8

 Bruder odnosi się do EXP-8 jako czterosezonowej globalnej platformy eksploracyjnej, a nie typowej przyczepy kempingowej. Mierzący 5850 mm długości, 2150 mm szerokości i 2900 mm wysokości, EXP-8 przyciąga uwagę swoim nietypowym wyglądem. Z zewnątrz znajdziemy cztery jednorurowe amortyzatory, wytrzymałe koła, 37-calowe opony terenowe i 12-calowy prześwit. Dzięki temu przyczepa ma sobie radzić w każdych warunkach, chociaż sprawia wrażenie niezwykle topornego sprzętu dla osób, którym niestraszne niewygody. Jednak gdy zajrzymy do środka, to wrażenie surowości całkowicie zanika. Wnętrze przyczepy jest bowiem niezwykle luksusowe.


Zobacz też: Wtorkowa aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano naprawdę ŚWIETNY serial z oceną 9,2 na 10!


W sumie EXP-8 może pomieścić do czterech osób w swoim przestronnym wnętrzu. Posiada również łazienkę, salon z kuchnią, duże łóżko i 350-litrowy zbiornik na wodę. Na dachu znajdziemy panel słoneczny o mocy 1600 W, który uzupełnia akumulator litowy o mocy 2,5 kWh 1000 Ah i falownik o mocy 5000 W. To dość, aby zasilić grzałkę na olej napędowy i system ciepłej wody, wentylatory kanałowe i klimatyzację, filtrację powietrza oraz pokładowy system oczyszczania wody metodą odwróconej osmozy. Tym samym nie jest to sprzęt dedykowany polom kempingowym, a samowystarczalny dom na kołach, który możemy pociągnąć naszym samochodem — rzecz jasna najlepiej terenowym. Producent wciąż jednak nie pochwalił się ceną EXP-8. 

Źródło: TechSpot

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy