Do tej pory nadal mało jest na rynku urządzeń budżetowych działających pod kontrolą Androida w wersji 4.0. Sony dopatrzyło się niszy rynkowej, a teraz chce ją zapełnić. Mowa tutaj o  smartfonie Sony ST26i.

Dzięki wynikom z GL Benchmark znamy teraz jego specyfikacje. Uwaga dla fanów najwyższych osiągów! Urządzenie jest naprawdę low-endowe. ST26i wyposażony jest w SoC Qualcomm MSM7627A z procesorem o taktowaniu 800 MHz oraz z wysłużonym już GPU Adreno 200. Będziemy tutaj mieli do czynienia z 4” ekranem w rozdzielczości 854×480 pikseli. No i oczywiście, całość działa pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich. Wcześniej jednak mówiono o tym, że będzie on posiadał chip ST-Ericsson U8500 z dwurdzeniowym CPU taktowanym częstotliwością 1GHz. Japoński producent jak widać chce, by urządzenie miało rozsądną specyfikację (w miarę płynne działanie systemu) za jak najniższą cenę.

Jak spoglądam na tą specyfikację, to przypominają mi się czasy świetności HTC Desire, pierwszego SGSa oraz SE X10. Oczywiście takie skojarzenia to nic złego, cieszę się, że producenci pamiętają również o użytkownikach z mniejszymi wymaganiami co do smartfonów. Nie będę jednak ukrywał, że zmiana SoC trochę mnie zawiodła.

Źródło: engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor