Nowe Kindle - przeciek kontrolowany

Nowy czytnik e-booków od Amazona – przeciek kontrolowany

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Amazon umieścił dwa niezapowiedziane urządzenia Kindle Paperwhite na swoich kanadyjskich i meksykańskich stronach sklepowych. Wygląda na to, że zapożyczą niektóre cechy z obecnej generacji Kindle Oasis, chociaż same od siebie również sporo wnoszą. Warto zaznaczyć, że obecnie nie wiadomo, w jakie złącza zostaną wyposażone, jednak spekuluje się, że dostaną one USB-C.

Nowe Kindle – przeciek kontrolowany

Nowe Kindle - przeciek kontrolowany

Nowa fala urządzeń Kindle może być w drodze, a Amazon sam umieścił ich specyfikacje przed oficjalną zapowiedzią. Tym samym Amazon przedpremierowo zdradził istnienie nowego Kindle Paperwhite i Kindle Paperwhite Signature edition poprzez tabelę porównawczą znalezioną na kanadyjskich i meksykańskich stronach sklepów internetowych. Co prawda firma natychmiast usunęła ją ze swoich sklepów, jednak w sieci nic nie ginie i raczej był to celowy zabieg marketingowy, niż przypadek. Wygląda na to, że nowy Kindle Paperwhite przejdzie na większy, 6,8-calowy wyświetlacz E Ink o gęstości 300 pikseli na cal i o smuklejszych ramkach. Ekran będzie teraz siedzieć równo z ramką, jak to ma miejsce w Kindle Oasis, i będzie oferować 17 białych i bursztynowych diod LED.

Zobacz też: OnePlus 2.0 – wielka zmiana i integracja z systemem ColorOS od OPPO

Podstawowy model będzie zawierał 8 GB pamięci masowej, podczas gdy edycja Signature będzie miała 32 GB. Inne szczegóły to obsługa Wi-Fi i wodoodporność IPX8 dla obu modeli, czyli taka sama jak w obecnej generacji Kindle Paperwhite. Model Signature zaoferuje dodatkowo bezprzewodowe ładowanie i automatyczne dostosowanie jasności ekranu w oparciu o środowisko. Nie wiadomo jeszcze, ile obydwa urządzenia będą kosztowały. Jednak nie powinny odbiegać od cen swoich serii.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy