CAT S22 Flip

CAT S22 Flip – pancerna klapka z Androidem dla wymagających fanów klasyki

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Telefony z klapką mają wierne grono fanów, do których zalicza się mój ojciec. Dla niego jest to główny element, który musi mieć jego urządzenie do dzwonienia. Do tego dochodzą także takie elementy, jak głośny dzwonek i spora wytrzymałość, jednak to klapka jest priorytetem. Jednak obecnie wybór udanych klapek jest… niewielki. Być może jednak właśnie pojawił się smartfon w sam raz dla niego, czyli CAT S22 Flip. Jest to bowiem pancerna klapka z Androidem.

CAT S22 Flip

CAT S22 Flip

Wzorem klasycznych telefonów z klapką CAT S22 Flip wyposażony jest w tradycyjną klawiaturę alfanumeryczną. O tym czy będzie miała ona sens, zadecyduje to, w jaki sposób producent podejdzie do kwestii słownika. Jeśli będzie ona podobna do tej z LG Wine Smart, to nie wróże jej sukcesu — już pisanie na małym ekranie jest wygodniejsze. Podobnie jak wiele innych wytrzymałych telefonów tej marki, również ten nie zachwyca parametrami. Sercem urządzenia jest Qualcomm Snapdragon 215 z zaledwie 2 GB RAM i 16 GB pamięci masowej. Mowa więc o czymś, co mimo Androida na pokładzie należy traktować jak nieco sprytniejszy telefon, a nie pełnoprawny smartfon — inaczej dostanie zadyszki. Dopełnieniem obrazu jest schowany pod klapką 2,8-calowy ekran o rozdzielczości 640×480.

Zobacz też: Seria OPPO Reno6 doceniona w konkursie Dobry Wzór 2021

No dobrze, ale tak naprawdę nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. Wszystko dzięki temu, że smartfon ten działa pod kontrolą Androida 11 Go. Dopóki więc będziemy korzystać z lekkich wersji aplikacji, dopóty nie powinniśmy mieć z nim żadnych problemów. Dodatkowo sam wyświetlacz jest dotykowy, co jest kluczowe dla wielu aplikacji. Oczywiście, CAT S22 Flip ma również cechy typowego telefonu CAT, w tym stopień ochrony IP68 i certyfikat MIL-SPEC 810H. Jest również wyposażony w programowalny przycisk PTT (Push-to-Talk). Jednak i tak nie jest to sprzęt warty zakupu. Wszystko przez jego cenę. Za CAT S22 Flip przyjdzie nam bowiem zapłacić 234 USD, czyli około 920 PLN + VAT. Za te pieniądze znajdziemy wiele lepszych pancernych propozycji, chociaż bez klapki.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy