Chiny ograniczają TikToka do 40 minut

Chiny obawiają się negatywnego wpływu TikToka na młodzież – kraj wprowadza limity

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

W związku z ograniczeniem przez chińskie władze firma ByteDance wprowadza nowe mechanizmy kontroli dla młodzieży w aplikacji Douyin, czyli w odpowiedniku TikToka w Chinach. Każdy użytkownik, który ma poniżej 14 lat, wejdzie w nowy tryb młodzieżowy ograniczony do 40 minut użytkowania dziennie. Tym samym lokalne władze chcą walczyć z uzależnieniem młodzieży od platformy społecznościowej.

Chiny ograniczają TikToka do 40 minut dziennie

Chiny ograniczają TikToka do 40 minut

Oprócz ograniczenia czasowego, dzieci w Chinach nie będą mogły korzystać z Douyin między 22:00 a 6:00 rano. Nowa kontrola dotyczy tylko użytkowników, którzy podali swoje prawdziwe imiona i wiek, więc w tym celu Douyin poprosił rodziców o zarejestrowanie prawdziwych danych swoich dzieci. ByteDance dodał również więcej treści do Douyin z tematami edukacyjnymi, takimi jak nauka, historia sztuki, historia i inne dziedziny wiedzy. Jednak nie tylko odpowiednik TikToka oberwał.

Zobacz też: Kapitalne oferty specjalne na Steamie. Świetne gry na PC w jeszcze lepszych cenach na dobry początek tygodnia!

Państwo Środka wcześniej wprowadziło także limity gier, które są jeszcze bardziej restrykcyjne. Dzieci poniżej 14 roku życia zostały ograniczone do zaledwie trzech godzin tygodniowo między 20 a 21 w piątek, weekendy i święta państwowe. Wcześniej dzieci mogły grać przez 90 minut dziennie i trzy godziny w dni wolne od pracy. Zmiana zasad została wprowadzona w celu zwalczania uzależnienia od gier. Warto podkreślić, że to stało się poważnym problemem w Państwie Środka od początku pandemii. Inną kwestią jest jednak to, czy regulacje prawne w tej kwestii są dobrym pomysłem.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy