nexus 5 lg czytnik linii papilarnych

 

Z dnia na dzień coraz więcej wiemy na temat nowych Nexusów, które w tym roku zapowiadają się o wiele ciekawiej niż miało to miejsce zeszłej jesieni. Być może dlatego, że Google postanowiło zaproponować coś także osobom niepotrzebującym ogromnego urządzenia. Jednak od konferencji Samsunga widać ewidentny przyrost nieoficjalnych informacji na temat smartfonów przygotowywanych przez LG oraz Huawei.

 

Tym razem to koreański producent może się irytować, gdyż po raz kolejny jego produkt dostał się do Sieci. Zdjęcie, które widzicie powyżej to właśnie Nexus 5, którego mogliście niedawno u nas zobaczyć. Co tak naprawdę się dowiedzieliśmy? Przede wszystkim widać zmianę designu w porównaniu do poprzedników z 2012 i 2013 roku – jest bardziej obły, ale też zabrakło szkła, a aparat wyszedł ponad obudowę. Nexus 5 z pewnością będzie wiązał się ze smukłością, ale na pokładzie będzie Android M posiadający w sobie natywne wsparcie dla czytników linii papilarnych i tego nie mogło zabraknąć w tegorocznym Nexusie 5. Sam aparat jest wypukły najprawdopodobniej z bardzo istotnego powodu, a więc optycznej stabilizacji obrazu, która z pewnością pozytywnie wpłynie na jakość nagrywanych filmów. Dodatkowo, pozostając w tej samej kategorii, dużo osób być może ucieszy fakt pojawienia się laserowego autofocusu, który jest dobrze znany posiadaczom smartfonów LG.

 

W takim razie posiadamy już mniej więcej zarys koreańskiego urządzenia dla Google. Czy zmiana designu wyszła na dobre i smartfon od tej strony lepiej się prezentuje niż poprzednik? Czego tak naprawdę oczekujecie od nowego Nexusa 5?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.