Samsung Galaxy A13 5G i 50 MPx

Samsung Galaxy A13 5G będzie szczególnie wyjątkowym smartfonem w swojej klasie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Seria Galaxy A od Samsunga ma w ofercie coś na każdą kieszeń. Zwłaszcza jeśli chodzi o niżej numerowane modele, jak Galaxy A10, A11, czy A12. I to właśnie ich następca może okazać się najciekawszym smartfonem z całej serii Galaxy A X3, a dokładniej rzecz biorąc chodzi o model Galaxy A13 5G. Jednak to nie sama obsługa sieci 5G jest tym, co wyróżni tę budżetową słuchawkę z tłumu.

Samsung Galaxy A13 5G i 50 MPx

Samsung Galaxy A13 5G i 50 MPx
Samsung Galaxy A12

Zakładając, że Samsung nie zrobi zamieszania z nazewnictwem i cenami, to będzie on najtańszym smartfonem 5G producenta. Tym samym dostanie więc i układ wspierający ten standard. Mowa jest więc o przynajmniej przyzwoitej wydajności procesora urządzenia. Zwłaszcza że ten będzie musiał także podźwignąć aparat o wysokiej rozdzielczości. Mowa tu o autorskiej matrycy oferującej aż 50 MPx. Oczywiście nie będzie to moduł ISOCELL GN5, który ma być używany w Galaxy S22. Jednak wciąż będzie to duży skok względem poprzedników.

Zobacz też: Egzaminy na prawo jazdy będą droższe? Jest propozycja nowych stawek

Warto podkreślić, że Samsung ma w planach poprawę możliwości fotograficznych całej serii Galaxy A. Wedle przecieków cała linia ma otrzymać OIS w głównym aparacie. Jednak te plotki wydają się raczej mało prawdopodobne. Większa szansa jest na to, że moduł ten będzie zarezerwowany dla takich modeli jak Galaxy A23, Galaxy A53 i Galaxy A73. Jednak nie zmienia to faktu, że Galaxy A13 5G zapowiada się na naprawdę wyjątkowego budżetowca, który może szturmem podbić wiele rynków jeśli tylko jego cena wciąż pozostanie adekwatna do serii, w której został on umieszczony.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy