Nokia T20 przecieki

Tablet Nokia T20 może, ale nie musi zaskoczyć wydajnością

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Ostatnie doniesienia ujawniły, że Nokia pracuje nad nowym tabletem o nazwie Nokia T20. Tablet został wcześniej dostrzeżony z numerami modelu TA-1392 i TA-1397 na stronach sprzedawców detalicznych z ZEA i Wielkiej Brytanii. Te numery modeli zostały dostrzeżone na stronie certyfikacji Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej (EEC) w lipcu. Teraz, wyżej wymienione modele wraz z innym wariantem określanym jako TA-1394 otrzymały zatwierdzenie z Chin Quality Certification (CQC), co oznacza rychłą premierę. Dzięki temu poznaliśmy także pewne szczegóły na temat ładowania urządzenia. 

Nokia T20 przecieki

Nokia T20 przecieki

Certyfikat CQC ujawnia, że tablet Nokia T20 będzie oferować wsparcie dla ładowarki o mocy do 15 W, chociaż w zestawie znajdzie się tylko 10 W zasilacz. Wcześniejsze raporty ujawniły, że tablet będzie wyposażony w procesor Unisoc, który oferuje GPU Mali-G52. To wskazuje, że urządzenie będzie napędzane przez chipset Unisoc T618 lub Unisoc T700. W pierwszymwypadku mowa o budżetowych jednostkach, które jednak powinny być wystarczające do płynnego przeglądania sieci, lub oglądania filmów. Sam korzystam z tabletu ze Snapdragonem 439, który oferuje podobną moc do modelu T618.

Zobacz też: Dziś Dzień Emotikona – te znaki graficzne zmieniły sposób komunikacji

Jeśli zaś Nokia zdecydowała się na model T700, to mamy już do czynienia z układem o zaledwie kilkanaście procent słabszym od Snapdragona 845. Rozbieżność wydajności jest więc całkiem duża. Kolejne informacje zdradzają, że tablet dostanie 10-calowy wyświetlacz i będzie wyposażony w preinstalowany system operacyjny Android 11. Urządzenie ma oferować 4 GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Ostateczną zagadką zostaje więc tylko procesor. Chociaż na dużą wydajność w grach raczej nie ma co liczyć niezależnie od wybranej jednostki.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy