OnePlus 2.0 to nowa droga, którą obrał producent. To też integracja OxygenOS z ColorOS od OPPO. Proces integracji już się zaczął, ale pierwsze duże zmiany zobaczymy dopiero w przyszłym roku. Wtedy to też ma pojawić się nowy, zunifikowany system operacyjny, który dostępny będzie na urządzeniach od OnePlus. Co to oznacza dla użytkowników?

OnePlus 2.0 – OxygenOS i ColorOS łączą się w jedno

O tym, że OPPO i OnePlus sporo łączy, wiedzieliśmy już od dawna. W końcu obie firmy znajdują się w jednym „koszyku” grupy BBK Electronics. Jednak do tej pory działały niezależnie i choć dalej tak będzie, to nastąpi spora zmiana pod względem systemu na urządzeniach od OnePlus. Wraz z debiutem nowego flagowca w 2022 roku, smartfony OnePlus będą działały pod kontrolą nowego systemu. Ten ma być połączeniem OxygenOS i ColorOS. System ma brać to co najlepsze z obu wersji oprogramowania i łączyć to w jedno. Pete Lau poinformował o tym na forum OnePlus, a poniżej możecie przeczytać fragment jego wypowiedzi na ten temat.

OnePlus 2.0

Pracując nad systemem Android 12, oba zespoły zaczęły dzielić się doświadczeniem i dążyć do stworzenia oprogramowania, które będzie: szybkie i płynne, proste i stabilne. Dzięki integracji z kodem, jakość kompilacji OxygenOS 12 uległa poprawie, a aktualizacje oprogramowania pojawiają się coraz szybciej. Mówiąc szerzej, z biegiem czasu zauważyliśmy, że oba systemy operacyjne stopniowo zbliżały się do siebie pod względem podstawowego doświadczenia użytkownika. Stworzenie możliwie najlepszego doświadczenia dla naszych użytkowników zawsze było naszym głównym celem we wszystkim, co robimy, a dzięki większym zasobom jako większej i bardziej zintegrowanej organizacji, czujemy, że możemy zaoferować naszym użytkownikom jeszcze więcej, dostosowując nasze podejście do oprogramowania. Dlatego po dokładnym rozważeniu zdecydowaliśmy się zintegrować zespoły OxygenOS i ColorOS, aby wspólnie zaplanować i pracować nad przyszłymi doświadczeniami związanymi z oprogramowaniem.

Pete Lau

Zobacz też: Seria OPPO Reno6 z wyróżnieniem za wyjątkowy wygląd.

Co się zmieni w OnePlus?

Marka OnePlus kojarzyła się z niezależnością i tak ma być dalej. Pierwszym smartfonem z nowym systemem będzie najprawdopodobniej OnePlus 10. To też pokazuje, że nie doczekamy się modeli z serii T w tym roku. Wielka szkoda, bo zazwyczaj to właśnie one pokazywały prawdziwy „pazur”, a jednocześnie były miłym odświeżeniem. Nowy i ujednolicony system operacyjny dale ma być lekki oraz czysty, a dodatkowo OnePlus pozwoli na odblokowywanie bootloaderów. Wiadomo, że nowy system pojawi się na określonych urządzeniach producenta już w 2022 roku, ale na pełen harmonogram aktualizacji trzeba jeszcze poczekać. Co sądzicie o takiej zmianie w OnePlus?

Źródło: OnePlus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.