ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
produkcja it substancje chemiczne

Produkcja sprzętów IT będzie bezpieczniejsza – certyfikacja ma znaczenie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Produkcja sprzętów IT i to w praktycznie wszystkich gałęziach przemysłu, niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo. Pracownicy na liniach produkcyjnych narażeni są nie tylko na wypadki, ale także na styczność z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. I tutaj mogą bardzo przydać się listy bezpiecznych zamienników dla takich substancji, a za ich opracowaniem stoi TCO Development, czyli organizacja odpowiedzialna za certyfikaty TCO Certified.

Produkcja sprzętów IT – bezpieczeństwo z certyfikatami

produkcja it substancje chemiczne

Globalny raport ONZ o przemyśle z sierpnia 2018 roku pokazywał, że na świecie średnio co 15 sekund umierał pracownik narażony na kontakt z substancjami chemicznymi. Te dane dotyczyć miały wszystkich gałęzi przemysłu, a w tym i tych związanych z IT. W procesach produkcyjnych stosuje się ponad 350 tysięcy różnego rodzaju chemikaliów oraz ich mieszanek. Dlatego też TCO Development zdecydowało się na rozszerzenie swoich certyfikatów. Powstała więc specjalna lista substancji chemicznych (TCO Certified Accepted Substance List), która ma pomóc w bezpieczniejszym procesie produkcyjnym. Listę znajdziecie TUTAJ. Dobrze wiedzieć, że ktoś dba o to, by urządzenia, z których korzystamy na co dzień, były także bezpiecznie produkowane. Więcej o tym temacie można przeczytać w specjalnie przygotowanym raporcie.

Zobacz też: IKEA stworzyła ciekawą ładowarkę Qi, której… nie będzie widać.

Nasze prawie 30-letnie doświadczenie w wysiłkach na rzecz zrównoważonego podejścia do kwestii produkcji w branży IT przekonało nas, że samo zakazywanie tego co złe nie wystarczy. To już za mało. Z powodu nieodpowiedzialnych decyzji często zdarza się, że to co zostało ograniczone ze względu na szkodliwość, szybko zostaje podmienione czymś innym. Niestety, najczęściej wspomniany zamiennik jest jeszcze bardziej szkodliwy. Prawodawstwo w tym zakresie pozostaje jednak w tyle, dlatego niezbędne było podjęcie szczególnych kroków. I tu właśnie wkroczyliśmy my. Ta szczególna lista, to nasz wkład w przemysł i w efekcie w całe społeczeństwo. Jest ona publiczna, dostępna dla każdego, niezależnie od branży czy obszaru geograficznego, w którym produkowane są urządzenia IT. W świetle tego, niewiedza lub zaniechanie nie mogą być już żadnym usprawiedliwieniem.

Sören Enholm, Dyrektor Generalny TCO Development

Źródło: Informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy