ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
bonusy dla klientów orange

Orange i roaming w Wielkiej Brytanii – nadchodzą zmiany w cennikach

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Roaming w Wielkiej Brytanii dla klientów Orange ulegnie w najbliższym czasie pewnym zmianom. Niektórzy powinni przygotować się na niewielkie podwyżki, inni nadal będą płacić tyle, co obecnie. Wyjaśniamy, jak wygląda sytuacja w przypadku różnych grup użytkowników usług dostarczanych przez pomarańczowego operatora.

Orange a roaming w Wielkiej Brytanii

Orange przedłuży ważność GB

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej skomplikowało sytuację na rynku telekomunikacyjnym. W Zjednoczonym Królestwie przestała obowiązywać zasada Roam Like at Home, zgodnie z którą operatorzy muszą rozliczać usługi w roamingu na tych samych zasadach, co w kraju. Orange ogłosiło jednak, że roaming w Wielkiej Brytanii zostaje taki sam, jak w krajach UE. Teraz nadszedł czas na zmiany.

Klienci indywidualni i biznesowi ofert na abonament, którzy podpisali umowy lub aneksy do nich od 1 stycznia 2021, oraz wszyscy, którzy są w nju mobile i Orange na kartę – te grupy od 18 października tego roku będą mogły skorzystać z promocji Korzystne stawki w roamingu w Wielkiej Brytanii. Ceny rozmów, SMS, MMS i internetu nie będą już takie same jak w UE, ale dalej na rozsądnym poziomie – pisze na blogu Orange rzecznik Wojciech Jabczyński. Można się zatem spodziewać niewielkich podwyżek.

Dla klientów indywidualnych i biznesowych z ofertami na abonament, którzy podpisali umowy lub aneksy do nich do 31 grudnia 2021 roku mamy lepsze informacje. Te osoby będą mogły w dalszym ciągu korzystać z promocji Roaming w Wielkiej Brytanii jak w UE. Póki co podwyżek nie będzie.

Użytkownicy Orange Flex od 1 października otrzymają możliwość skorzystania ze specjalnych pakietów. Obejmują one rozmowy, SMS-y, MMS-y i internet w Wielkiej Brytanii:

 • Nielimitowane połączenia wychodzące i przychodzące, SMS-y oraz MMS-y
  • 1 dzień – 5 zł
  • 7 dni – 15 zł
  • 30 dni – 30 zł
 • Pakiet internetu
  • 0,5 GB na 30 dni – 8 zł
  • 1 GB na 30 dni – 12 zł
  • 3 GB na 30 dni – 29 zł

Czytaj także: Bez śrubek i gwoździ – nowa ładowarka Qi Sjömärke pokazuje, że IKEA ma świetne pomysły

Pakiety dla użytkowników Flexa będą dostępne do odwołania.

źródło: Blog Orange

Sprawdź najnowsze wpisy