ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Odświeżony Microsoft Surface Pro X premiera

Specyfikacja Surface Pro 8 w Sieci — Microsoft szykuje sporą przemianę

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Już w najbliższą środę odbędzie się duża konferencja Microsoftu, która jest przeznaczona sprzętom z rodziny Surface. Amerykanie mają pokazać szereg nowych laptopów, tabletów, a także potencjalnie smartfona. W końcu w plotkach pojawiają się wzmianki o Surface Duo 2, ale też poznaliśmy specyfikację Surface Go 3. Tym razem swoje dane techniczne ujawnił Surface Pro 8, a więc topowa propozycja od Microsoftu, która zapowiada się na bardzo interesujący model. W takim razie sprawdźmy, co dokładnie szykują dla nas Amerykanie.

Surface Pro 8 z wyświetlaczem 120 Hz i nie tylko — premiera tuż za rogiem

specyfikacja microsoft surface pro 8

Microsoft przyzwyczaił nas, że dosyć długo podtrzymuje jeden design urządzeń w ramach danej serii, ale wygląd Surface Pro 8 zostanie odświeżony. Naturalnie wciąż konstrukcja będzie nawiązywać do poprzedników, ale w grze pojawi się zupełnie nowy wyświetlacz i to jedna z kluczowych zmian.

Według ujawnionych informacji Surface Pro 8 zaoferuje 13-calowy wyświetlacz z odświeżaniem obrazu w 120 Hz. To znaczące usprawnienie względem 12,3-calowego poprzednika. Niewykluczone, że rozmiary pozostaną podobne, a po prostu ramki zostaną zmniejszone. Za moc obliczeniową mają odpowiadać układy 11. generacji od Intela. Pojawi się także Thunderbolt, którego brak był wytykany w Surface Pro 7. Kontynuując strategię dostępu do dysków SSD, nadchodzący sprzęt także pozwoli swobodnie podmieniać pamięć.

Zobacz też: Mały flagowiec od Samsunga powróci? Galaxy S22 może Was zaskoczyć swoimi wymiarami.

Naturalnie Surface Pro 8 będzie podkreślał nowości związane z Windowsem 11. Zainteresowani konferencją Microsoftu mogą oczekiwać ciekawych nowości. Dlatego bądźcie z nami na bieżąco, aby nie ominęły Was najważniejsze informacje ze środowej konferencji.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy